Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana / Oddělení > Gastroenterologie > O nás

Gastroenterologie

O nás

Gastroenterologické centrum je součástí interního oddělení nemocnice. Zabývá se vyšetřováním a léčením chorob zažívacího traktu, slinivky břišní a jater.  Zařízení provádí endoskopická vyšetření  horní a dolní části gastrointestinálního traktu u objednaných pacientů.

K ambulantnímu či endoskopickému vyšetření musí mít pacient doporučení svého praktického lékaře nebo jiného odborného lékaře, pokud není v naší ambulanci dlouhodobě sledován a vyšetření mu nebylo doporučeno lékařem GE centra.

Při akutně vzniklých bolestech či obtížích by měl být pacient nejprve vyšetřen na některé z akutních ambulancí Oblastní nemocnice (chirurgie, interna, apod.) k vyloučení náhlé příhody břišní či akutní interní či jiné choroby a až na základě jejich doporučení objednán k vyšetření v naší ambulanci.

V rámci Národního programu vyhledávání nádorů tlustého střeva provádíme vyšetření tlustého střeva (kolonoskopii) a jsme Ministerstvem zdravotnictví akreditované pracoviště pro toto vyšetření

Občané nad 50 let věku jsou vyšetřováni v případě pozitivity testu na skryté krvácení do stolice (v této věkové skupině vyšetření stolice provádí 1x za 2 roky praktický lékař, u žen i gynekolog) a nebo mohou požádat o vyšetření tlustého střeva přímo na naší ambulanci bez předchozího vyšetření stolice.

Naše pracoviště zajišťuje 24hodinovou urgentní endoskopickou službu pro případ krvácení do zažívacího traktu na vyžádání lékařem odborných ambulancí či oddělení Oblastní nemocnice Příbram.

Díky nejmodernějšímu vybavení a kvalifikovanému personálu můžeme občanům Příbramska, Dobříšska, Sedlčanska a Mníšecka nabídnout péči na vysoké profesionální úrovni. 

V roce 2022 došlo k dalšímu dovybavení pracoviště nejmodernější endoskopickou technikou a navíc jsme rozšířili portfolio vyšetřovacích metod o endoskopickou ultrasonografii, které umožnuje zpřesnění diagnostiky chorob zažívacího traktu i s odběrem vzorků na mikroskopické vyšetření.

Velký důraz je kladen nejen na odbornou úroveň naší práce, ale i na hygienicko-epidemiologický režim oddělení, po každém endoskopickém vyšetření prochází endoskop dezinfekcí pomocí automatického mycího a dezinfekčního zařízení.                                                                                                   

Ve středu našeho zájmu vždy stojí náš pacient.Informovaný souhlas o provedení gastroskopie naleznete ZDE.

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

PO-PÁ 17:00 - 21:00

SO, NE, svátky 8:00 - 20:00

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 050

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO, svátky 8:00 - 14:00

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2024 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim

ONLINE
OBJEDNÁNÍ
zde >

infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >