Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana / Oddělení > Rehabilitace > O nás

Rehabilitace

O nás

Centrum komplexní rehabilitace nabízí pacientům a klientům širokou škálu vyšetřovacích i léčebných metod u onemocnění ortopedických a neurologických a po poraněních pohybového aparátu.

Ambulantní a lůžková část

V ambulantní a lůžkové části je pacientům a klientům k dispozici široká škála léčebných postupů:

  • Individuální léčebná tělesná výchova. Speciální techniky a metodiky LTV dle Kabata, Vojty, Mojžíšové, McKenzieho, Brunkwové a dalších. LTV na míčích a labilních plochách. Cvičení v závěsném systému Terapimaster-Redkord. Míčkové facilitační techniky. Měkké a mobilizační techniky páteře a periferních kloubů. Léčba funkční ženské sterility metodou Mojžíšové. Manuální lymfodrenáže. Orofaciální masáže. Motodlahy pro kolenní a ramenní kloub. Škola zad dle Jandy. Léčba skoliozy dle Schrothové. Spirální dynamika nohy, cvičení dle Smíška s pružnými tahy.
  • Fyzikální terapie: Elektroléčba – analgetická elektroterapie. Elektrostimulace. Elektrogymnastika. Kompresní vakuová terapie. magnetoterapie, rebox.
    Vodoléčba -  vyhřívaný bazén, končetinové vířivé koupele, celotělové koupele – perličkové, uhličité, podvodní masáže.
    Teploléčba – parafínové zábaly, jednorázové rašelinové a gelové zábaly, termovky, solux.

Z dalších metod jsou k dispozici magnetoterapie, laserová terapie, plynové injekce, kineziotejping, akupunktura a rehabilitační cvičení v bazénu vedené fyzioterapeutkou.

Lůžková část

V lůžkové části nabízíme pacientům dva typy rehabilitační péče, a to akutní a následnou:

Lůžkové oddělení akutní rehabilitace je zaměřeno na akutní  rehabilitační péči pro pacienty s neurologickými a ortopedickými problémy, pro pacienty po ortopedických operacích, pro pacienty po interních onemocněních ke zvýšení celkové kondice organismu a pro pacienty s chronickými zdravotními problémy.  Předpokládaná doba pobytu jsou 2 týdny.

Hlavním cílem je  obnovení funkčních schopností organismu pacienta a umožnění brzkého plného návratu do dosavadního běžného života, včetně pracovních i volnočasových aktivit. K akutní lůžkové rehabilitaci přijímáme pacienty, kteří jsou schopni fyzicky i mentálně aktivní spolupráce, tzn.  jsou schopni 2 - 3 hodinové denní zátěže v rehabilitačním programu.

Během pobytu se pacientům věnuje stálý rehabilitační tým složený z ošetřujícího lékaře, fyzioterapeuta a ergoterapeuta. Specializovanou péči poskytují psycholog, logoped, sociální pracovník, nutriční terapeut či protetik. V prodejně zdravotnických potřeb v areálu nemocnice Vám rádi pomohou s výběrem vhodných pomůcek.

Lůžkové oddělení následné rehabilitace je zaměřeno na dlouhodobou rehabilitační péči pro pacienty s neurologickými a ortopedickými problémy, pro pacienty po interních onemocněních ke zvýšení celkové kondice organismu a pro pacienty s chronickými zdravotními problémy. Předpokládaná doba pobytu je 3 – 4 týdny dle klinického stavu.

I zde je naší snahou obnovení funkčních schopností organismu pacienta a umožnění brzkého plného návratu do dosavadního běžného života, včetně pracovních i volnočasových aktivit. K následné lůžkové rehabilitaci přijímáme pacienty, kteří jsou schopni fyzicky i mentálně aktivní spolupráce. Během pobytu se pacientům věnuje stálý tým lékařů, zdravotních sester a fyzioterapeutů, v případě potřeby je zajištěna péče specialistů dalších oborů nemocnice.

 

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

PO-PÁ 17:00 - 21:00

SO, NE, svátky 8:00 - 20:00

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 050

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO, svátky 8:00 - 14:00

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2024 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim

Dotazník
spokojenosti
zde >

ONLINE
OBJEDNÁNÍ
zde >

infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >