Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana / O nás > Dětská skupina > O nás

Dětská skupina

O nás                                  

Dětská skupina Zdravínek zahájila svůj provoz v Oblastní nemocnici Příbram v květnu 2018 a byla zbudovaná za podpory ESF.

V dětské skupině Zdravínek pečujeme o děti od 1 roku věku do zahájení školní docházky. Často jde o děti, které se poprvé ocitají mimo rodinu, v kolektivu vrstevníků. Adaptační proces v naší dětské skupině probíhá dlouhodobě, s velkou citlivostí k individuálním potřebám dítěte a jeho rodiny. Vnímáme, jak velká je to změna nejen pro dítě, ale také celou rodinu, a proto v rámci adaptace klademe důraz na úzkou spolupráci s rodinou dítěte Dále intenzivně pracujeme na rozvoji sebeobsluhy u dětí.

Dětské skupiny nejsou zařazeny mezi vzdělávací zařízení – běžně tedy neposkytují vzdělávací aktivity. Cílem Dětské skupiny Zdravínek je ale nabídnout našim dětem víc. Podporujeme jejich rozvoj vzděláváním. V Dětské skupině Zdravínek zajišťují komplexní péči o děti nejen chůvy, zdravotní sestry, ale také pedagogové. Do plánů jsou kromě volné hry zahrnuty také výtvarné činností, rytmizace a “muzicírování”, pohybové hry, čtení a dramatizace příběhů, logopedická cvičení, procvičování hrubé, jemné motoriky, také grafomotoriky a další činnosti tak, aby dítě mělo šanci dosáhnout všech kompetencí tak, jak je jmenuje Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. Seznamujeme děti se základními tradicemi a svátky během roku, stejně jako se jim snažíme přiblížit aktuální dění kolem nás i ve světě (oblíbeným tématem bývá např. sport v době konání olympijských her apod.). Pořádáme pro děti pravidelné výlety, canisterapii a další zpestření pobytu dětí ve Zdravínku.

Zásadní součástí námi poskytované služby je komunikace s rodinou dítěte, ať už v rámci běžného setkávání při předávání dětí nebo i pravidelných společných, případně individuálních schůzek. Adaptační či konzultační schůzku je možné si domluvit každý den kromě pátku od 15.30, kde se noví zájemci či rodiče přijatých dětí mohou seznámit s novým prostředím, navázat lepší kontakt s pečujícími osobami nebo probrat průběh a vývoj pobytu v dětské skupině.    

 

Cena za službu péče o dítě v dětské skupině:        60,- Kč / den

Cena stravné:                                                             88,- Kč / den

Aktivity v dětské skupině Zdravínek

  • 1x týdně angličtina- lekce je přizpůsobena pro nejmenší děti od 2 let (50,- Kč za lekci)

  • 1x týdně dětská jóga- také je myšleno na nejmenší, 20 min pohybu formou her

  • 1x měsíčně návštěva knihovny- vždy v souladu s týdenním tématem probíraným v DS

  • 1x za 2 měsíce divadélko (maňáskové divadlo, opět zaměřeno na dvou-leté děti)

  • 1x ročně blok plavání ( 9x lekce, a 60,- Kč), minulý rok listopad- leden

  • V případě dobrého počasí pořádáme výlety na Svatou Horu, do sportovního areálu Nový rybník, v budoucnu máme v plánu vyjet s dětmi vláčkem do Písku, či přespat ve školce

Provozní řád (aktualizováno)

Plán výchovy a péče

Další dokumenty potřebné k žádosti o přihlášku


 

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

PO-PÁ 17:00 - 21:00

SO, NE, svátky 8:00 - 20:00

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 380

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO, svátky 8:00 - 14:00

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2023 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim
infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >