Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana / Porod

Porod

Porodní sál vyhovuje požadavkům moderního porodnictví. K dispozici jsou tři kvalitně vybavené, samostatné pokoje s vlastním sociálním zařízením, aby vám i vašemu doprovodu bylo při porodu zajištěno dostatečné soukromí. Veškeré odborné a přístrojové zázemí je u nás samozřejmostí. Uplatňujeme systém „primární péče“, tzn. že po celou dobu, kterou u nás strávíte, o vás bude pečovat jedna porodní asistentka ve službě. Během 1. doby porodní budete moci využít řadu relaxačních pomůcek, jež vám pomohou zvládnout a zmírnit kontrakce (např. míč, závěsná lana, masážní sprchu, porodní stoličku, relaxační vanu).

Další možností k příjemnějšímu a rychlejšímu zvládnutí porodu je využití bylinné vaginální napářky a aromaterapie. Bylinná napářka pomáhá uvolnit porodní cesty a harmonizuje mysl rodící ženy. K aromaterapii požíváme éterické oleje vhodné k porodu,které se aplikují formou jemné masáže, přes difuzér do ovzduší nebo formou vonné bylinné koupele.


Bolest při porodu lze tlumit aplikací epidurální analgezie, kterou plně hradí zdravotní pojišťovna. Další možností je inhalační analgezie. Je to účinná a bezpečná metoda, při níž se používá neinvazivní analgetikum, které má rychlý nástup a ústup účinku. Jedná se o směs kyslíku a rajského plynu. Používá se ke zmírnění bolesti nejen v porodnictví, snižuje úzkost, strach, obavy a duševní napětí. Rodička je při plném vědomí a vdechuje analgetikum při porodu během kontrakcí, nebo při ošetření porodního poranění podle vlastního uvážení přes speciální náustek nebo inhalační obličejovou masku. Neinvazivní analgetikum  není hrazeno zdravotní pojišťovnou, pacientka uhradí 500 Kč za každou započatou ½ hodinu.


Ve 2. době porodní, tedy při vlastním porodu, nabízíme možnost volby porodní polohy (klasické vleže, v polosedu, na porodní stoličce…). Po porodu je miminko ošetřeno přímo na porodním pokoji. Na porodním sále aktivně podporujeme bonding (připoutání) – bezprostřední přiložení novorozence na hruď matky, ještě před přestřižením pupeční šňůry. Již v prvních vteřinách po porodu jde o okamžité vytvoření silného mateřského pouta. Při nekomplikovaném průběhu třetí doby porodní jsou po dvou hodinách sledování maminky přeloženy na oddělení šestinedělí. Po celou dobu, kterou rodička stráví na porodním sále, s ní mohou být přítomny jedna nebo dvě blízké osoby (partner, rodinný příslušník, dula, porodní asistentka…), jejich pobyt je zdarma. O všech rozhodnutích týkajících se porodu a zdravotnické péče ale komunikujeme přímo s rodičkou. Je pro nás nepřípustné, aby s námi odmítala komunikovat a aby za ni rozhodoval její doprovod.  

Upozorňujeme, že v době od 20:00 do 6:00 je vchod M do nemocnice uzavřený. Ke vstupu do nemocnice je v této době nutné využít hlavní vchod.

 

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

PO-PÁ 17:00 - 21:00

SO, NE, svátky 8:00 - 20:00

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 050

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO, svátky 8:00 - 14:00

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2024 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim

Dotazník
spokojenosti
zde >

ONLINE
OBJEDNÁNÍ
zde >

infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >