Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana / O nás

O nás

Centrální operační sály jsou samostatným oddělením nemocnice, které poskytuje zázemí pro operační obory nemocnice. Na centrálních operačních sálech se o Vás stará tým operujících chirurgů, sálových sester, anesteziologů a anesteziologických sester, sanitářů a pomocného personálu. provoz na operačních sálech je nepřetržitý 24 hodin 7 dní v týdnu pro potřeby provedení plánovaných i akutních operačních výkonů. Prostor centrálních operačních sálů podléhá přísnému hygienicko-epidemiologickému režimu k zajištění prevence infekčních komplikací, které jsou s operačním výkonem spojeny. Tomu napomáhá i moderní technické řešení proudění vzduchu v prostorách sálů, organizace příjmu a výdeje zdravotnického materiálu, systém vstupních filtrů pro personál apod. Jako pacient se dostanete na operační sál s pomocí zdravotnického personálu přes vstupní filtr, dále se Vám bude věnovat anesteziologický tým v anesteziologické přípravně v předsálí operačního sálu. Na samotném operačním sále proběhne operační zákrok a po něm strávíte kratší čas na tzv. dospávacím lůžku v prostorách operačních sálů. Poté Vás převezme do péče personál oddělení, na kterém budete po operaci hospitalizováni. Na operační sál, prosím, přicházejte bez šperků, zubních náhrad a nenalíčení.

Jako pacient se na operačních sálech setkáte s:
  • Chirurgy, kteří Vás budou operovat.
  • Sálovými sestrami (instrumentářkami), které asistují operatérům. Operační tým tvoří operatér, jeho asistent nebo asistenti, instrumentující sálové sestry a sanitář.
  • Anesteziologem, který se bude starat o Váš komfort a bezpečí během operace
  • Anesteziologickou sestrou, která tvoří tým s anesteziologem a většinou je první, kdo Vás na operačním sále přivítá
  • Sanitářem operačních sálů, který Vás bezpečně umístí na operační stůl a nezastupitelně pomáhá anesteziologickému i operačnímu týmu s péčí o Vás.

Podrobněji o tom, co se s Vámi bude dít před operací, během operace i bezprostředně po operaci, se dočtete zde.

Bezpečí pacientů je naším prvořadým cílem a nezpochybnitelnou prioritou při poskytování péče na operačních sálech. K nejdůležitějším zásadám patří:
  • správná identifikace pacienta a operované části těla (identifikační náramky, verifikační protokoly). Proto se Vás personál před operací opakovaně zeptá na Vaše jméno a na jakou jdete operaci, případně na alergie nebo jiné informace. Opakované dotazy jsou záměrné a slouží k tomu, abychom vyloučili případnou chybu.
  • prevence vzniku infekce spojené s operačním výkonem.

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

PO-PÁ 17:00 - 21:00

SO, NE, svátky 8:00 - 20:00

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 050

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO, svátky 8:00 - 14:00

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2024 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim

Dotazník
spokojenosti
zde >

ONLINE
OBJEDNÁNÍ
zde >

infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >