Cesta: Hlavní strana / Časté dotazy

Časté dotazy

Jakému spektru nemocí se věnujeme?
Nemoci nervové: stavy po cévních mozkových příhodách, stavy po opraněních a operacích centrálního a periferního nervového systému s poruchami hybnosti, chabé obrny poúrazové a poinfekční, postpoliomyelitický syndrom, polyneuropatie s paretickými projevy, kořenové syndromy vertebrogenního původu, stavy po zánětlivých nemocech centrálního nervstva, roztroušená skleroza, nervosvalová onemocnění, dětská mozková obrna, Parkinsonova nemoc
Nemoci pohybového ústrojí: stavy po úrazech, operacích pohybového systému, zejména operace pátřeře nosných kloubů, po provedené náhradě kloubní a amputacích, koxartroza, gonartroza, artrozy ostatních kloubů, revmatoidní artritis, Bechtěrevova choroba, ostatní artritidy, difuzní onemocnění pojiva s kloubními projevy (sklerodermie, lupus, erythematodes), artropatie provázející onemocnění endokrinní, neurologická a krevní, bolestivé stavy při osteoporoze, bolestivé syndromy šlach, úponů, svalů, skoliozy, vertebrogení syndrom, postižení kloubů při metabolických onemocněních
Jiné poruchy hybného systému: na podkladě diabetické neuropatie, angiopatie, lymfedemu, onemocnění tepen končetin na podkladě aterosklerotickém nebo zánětlivém I.  A II. stupně nebo po chirurgických operacích.

Na co se používá laser?
Používá se na svalová a kloubní poranění, chronické bolesti zad, úponové bolesti, degenerativní onemocnění kloubů, záněty šlach a svalů, jizvy. Odstraňuje otok, zlepšuje a urychluje metabolismus. Úhrada: 1 sezení 80,-Kč, vhodné 5-10sezení, 2-3x týdně

Co jsou plynové injekce?
Jde o aplikaci oxidu uhličitého (CO2) do podkoží, způsobuje prokrvení tkání, odplavení toxických látek z těla, zlepšení výživy tkání, odstranění bolesti. Používá se u bolestivých vertebrogenních syndromů. Užívá se u bolestí kloubů, artrózy, migrenosní bolesti hlavy, ICHDK, varixy DK. Úhrada: 50,-Kč/1 sezení, 2-3x týdně, 5-8 sezení

Co je uhličitá koupel?
Jde o vodoléčebnou proceduru, voda ve vaně je sycena vodou s obsahem CO2, teplota koupele je 34°C, délka procedury 20 minut, postupné vstřebávání CO2 a roztažení cév v kůži a podkoží, větší prokrvení pokožky a svalstva, povzbuzení imunitního systému, snížení krevního tlaku, ICHDK. Užívá se u vazoneurózy, hypertense, migrény, degenerativního onemocnění pohybového aparátu, klimakterických obtíží. Úhrada. 1 sezení 120,-Kč, 2 – 3x týdně, 3-5 sezení, resp. dle efektu.

Co je rašelinový zábal?
Jde o lokální termoterapii, jednorázový zábal je složen z vrstvy rašelinové směsi, propustná vrstva je přiložena na tělo, přes zábal se přiloží rašelinový nosič tepla, teplota zábalu cca 44°C, délka aplikace 20 minut, dochází k uvolnění tepla do podkoží zvýšení prokrvení organismu, snížení svalového napětí, snížení bolesti, zlepšení pohyblivosti ošetřované oblasti. Používá se u onemocnění pohybového aparátu, poruchy prokrvení. Úhrada: 1 ks jednorázového zábalu 50,-Kč, 3-5 sezení.

Co je kineziotejping?
Jde o aplikaci pružných náplastí na tělo, dochází k uvolnění stažených svalů nebo jejich stimulaci, podporují krevní a mízní oběh, nalepením dochází ke zvýšení stimulace proprioreceptorů kůže, působí 24 hodin denně, 1-5 dní, voděodolný, prodyšný. Používá se u poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu, u vertebrogenních algických syndromů, u kořenových syndromů, u syndromů karpálního tunelu, u halux vagus, u epikondylitid, při otoku končetin. Úhrada běžné ošetření cca 80,- až 250,-Kč.

Co je akupunktura?
Akupunktura je lékařská metoda, která se dostala z Číny na západ prostřednictvím jezuitských kněží. Podstatou akupunktury je působení na určitá místa na povrchu těla, která mají vztah k některým vnitřním orgánům. Jsou to akupunkturní body. Pokud byla jakýmkoli způsobem narušena funkce správného toku energie a způsobena tak porucha funkce orgánů, lze ji upravit vhodným podrážděním odpovídajících akupunkturních bodů a tím navodit znovu stav zdraví. Současně může být ovlivňováno i více bodů. Nejčastěji se užívají klasické akupunkturní jehly, které slouží k odblokování – reflexnímu působení na akupunkturní dráhy. Tok energie je možné upravit drážděním pomocí různých fyzikálních podnětů – tepla, chladu, elektroakupunkturou, pomocí světla, zvuku a mnoha dalších fenoménů. Akupunktura patří mezi celostní systémovou medicínu - na pacienta se díváme jako na celek.