Cesta: Hlavní strana / Časté dotazy

Dětské oddělení -  časté dotazy

Je možné používat na oddělení mobil?
Ano, výjimkou jsou situace, kdy je telefonování nevhodné – jako např. vizita, v době provádění vyšetření či ošetření.

Mohu si telefonicky objednat nadstandardní pokoj?
Ano, na telefonním čísle 318 641 336.

Jaký je režim na izolačním pokoji?
Pacienti hospitalizovaní na izolačním pokoji neopouští pokoj, volně se nepohybují po oddělení. Ošetřování, vyšetřování a léčení se provádí zásadně na pokojích nemocných. Je zajištěn dohled nad dodržováním zásad osobní hygieny u umístěných fyzických osob – zejména hygieny rukou, výměny prádla, apod.

Je možné si na oddělení zapůjčit domů inhalátor, kojeneckou váhu?

Ano, zapůjčení je možné za přímou úhradu dle platného Ceníku zdravotních služeb poskytovaných za úhradu. Uzavřeme s Vámi písemnou smlouvu o výpůjčce.

Jsem na mateřské dovolené a jsem hospitalizována s druhým starším dítětem na vašem oddělení. Je možné, aby manžel žádal o ošetřovné (paragraf)?
Manželovi vystavíme žádost o ošetřovné po dobu hospitalizace matky, která nemůže pečovat o dítě, o které jinak pečuje. Nutno požádat o vystavení ošetřujícího lékaře.

Jsem doprovodná osoba, která je hospitalizována na dětském oddělení spolu s dítětem a potřebuji si dojít na úřad. Mohu opustit areál nemocnice?
Ano, lékař Vám vypíše propustku na nezbytnou dobu, kterou potřebujete k vyřízení.

Kde si mohu připravit stravu pro kojence, pokud nekojím?

Stravu pro kojence si můžete připravit v kuchyňce na oddělení. Připravuje se před každým krmením čerstvá dávka. Nutriční tekutá strava se používá výhradně z plně uzavřeného systému originál balení.

Může na návštěvu sourozenec v kojeneckém nebo batolecím věku?

Ano, ale informujte se předem o hygienicko-epidemiologické situaci na oddělení.

Může u dítěte na oddělení pobývat některý z rodič, i když není přijatý jako doprovod?
Ano, může, nemá sice nárok na lůžko ani stravu, ale může pobývat u lůžka dítěte nebo do doprovázet na vyšetření po celou dobu jeho hospitalizace (viz Charta práv hospitalizovaných dětí).