Cesta: Hlavní strana / Neurologické oddělení

Prosíme pacienty na EMG a EEG vyšetření, aby se objednávali pouze osobně nebo telefonicky, nikoliv e-mailem. Děkujeme

Neurologické oddělení zajišťuje diagnostiku onemocnění nervového systému, tedy mozku, míchy, periferních nervů a souvisejících struktur.

Péče hospitalizovaným pacientům je poskytována na standardních lůžkách neurologického oddělení, pro pacienty vyžadující intenzivní terapii jsou k dispozici monitorovaná lůžka JIP interních oborů, kde péče probíhá ve spolupráci obou oddělení.

Pro ambulantní pacienty je k dispozici neurologická ambulance a řada specializovaných poraden (cévní, epileptologická, extrapyramidová, neuromuskulární, centrum pro léčbu spasticity). Díky úzké spolupráci se specializovanými centry v nemocnicích vyššího typu pacientům poskytujeme komplexní péči.

Dále zajišťujeme celé spektrum specializovaných diagnostických metod - EEG, EMG, všechny modality evokovaných potenciálů (EP), neurosonologické vyšetření. K dispozici jsou všechna běžná zobrazovací vyšetření - RTG, CT, MRI, nukleární medicína.

Nejčastěji hledáte:

Chci se objednat
Jdu na návštěvu
Jdu na lumbální punkci
Vše o hospitalizaci
Iktové centrum

Mezi nejčastější neurologické diagnózy patří:

cévní mozkové příhody
● epilepsie a epileptické syndromy
● nádorová onemocnění nervového systému
● demyelinizační choroby, zvl. roztroušená skleróza
● závrativé stavy