Cesta: Hlavní strana > Články > Příbramská nemocnice zřídila díky sponzorům relaxační zónu při pacienty i veřejnost

Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 1. 11. 2018 14:06

Vydáno: 1. 11. 2018 14:06

V Oblastní nemocnici  Příbram je k vidění neotřelý projekt. V areálu, kde je provozována především ambulantní a lůžková následná zdravotní péče zřídila nemocnice rehabilitační a relaxační zónu.  Prostor, který bude již na jaře letošního roku sloužit hospitalizovaným pacientům i veřejnosti,  je vybaven celkem pěti nízkoprahovými, jednoduchými cvičebními stroji a  bezbariérovým přístupem včetně chodníků.

Multifunkčn prostore je určen k rehabilitaci i relaxaci. Možnosti rehabilitačního a kondičního cvičení ve venkovním prostředí budou moci využívat  pacienti všech lůžkových jednotek tohoto areálu – následné lůžkové rehabiliace, oddělení pro léčbu dlouhodobě nemocných a oddělení ošetřovatelské péče, ambulantní pacienti i široká veřejnost.

K relaxaci budou k dispozici venkovní posezení s lavičkami a stolem a také bezbariérový zastřešený altán. I on bude vybaven lavičkami a stolem tak, aby jeho stín mohli při svém odpočinku využít i dočasně nebo dlouhodobě handicapované osoby.

Prostor je koncipován tak, aby ho ke cvičení či jen relaxaci mohli využívat skutečně všichni – hospitalizovaní pacienti sami, v doprovodu odborného personálu, nemocničních dobrovolníků nebo svých blízkých. Zóna je zároveň k dispozici také veřejnosti od aktivních seniorů až po maminky s kočárky.

Poslední práce proběhnou již na jaře a hned poté bude nová relaxační zóna dána do běžného provozu.

Pro tento projekt získala nemocnice podporu hned několika partnerů. Těmi hlavními, za jejichž přítomnosti nemocnice zónu po jejím dokončení představí veřejnosti, jsou Nadační fond Veolia a jeden z největších příbramských zaměstnavatelů Wheelabrator  Czech.

MUDr. Stanislav Holobrada

ředitel ON Příbrram