Cesta: Hlavní strana > Články > Nemocnice ve spolupráci s městem Příbram připravuje Díky! FEST

Nemocnice ve spolupráci s městem připravuje Díky! FEST

Vydáno: 3. 5. 2023 13:34
Poslední aktualizace: 3. 5. 2023 13:34

Příbramská nemocnice si na letošní mezinárodní den dárců krve připravila něco speciálního. V blízké spolupráci s městem Příbram ve středu 14. června chystá festival v letním kině, kterého se účastní hned pět kapel. Kromě příbramských Origami a Nástroje snahy to bude kapela Pro tebe, která s nemocnicí spolupracovala již na podzimní kampani na podporu dárcovství krve, legendární Holki a populární písničkář Pokáč. Start festivalu je v 16 hodin.

„Jsem rád, že tato akce vznikla. Bereme ji jako poděkování nejen dárcům krve za to, co pro nás dělají, ale i zaměstnancům nemocnice za jejich obětavou práci a také všem, kteří nám pomáhají zvládnout všechny nepříjemné situace. Lístky na festival tak určitě získají i policisté, hasiči, záchranáři a další složky kritické infrastruktury,“ říká ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Všechny kapely vystupují buď bez nároku na honorář nebo za výrazně sníženou sazbu. „Doufáme, že si program všichni užijí. Ve spolupráci s partnery chystáme různé soutěže a další překvapení. Zúčastnit festivalu a rozdávat úsměvy a autogramy by měl i jeden VIP host,“ říká Martin Janota z příbramské nemocnice, který festival ve spolupráci Městským kulturním centrem města Příbram připravuje.

Jak získat vstupenku?

Vstupenky mohou kromě zaměstnanců nemocnice získat také všichni aktivní dárci krve, kteří v roce 2022 nebo roce 2023 mají na svém kontě alespoň jeden bezplatný odběr krve v příbramské nemocnici. Dárci krve dostanou dvě vstupenky hned po provedené odběru, případně si mohou vstupenky po předložení dárcovského průkazu vyzvednou každý všední den v čase od 14 do 19 hodin na příjmu vzorků hematologicko-transfuzního oddělení. Příjem vzorků najdete ve 2. patře pavilonu F (stejná budova jako je lékárna a dárcovské centrum), využít ovšem musíte boční vchod. Vstupenky je možné vyzvednout i pro další osobu, s sebou ovšem musíte mít platný dárcovský průkaz, který dokazuje alespoň jedno darování krve v příbramské nemocnici v roce 2022 nebo 2023. Vstupenku musí mít i děti.

Nemocnice se chystá o vstupenky podělit také s příbramskou záchrannou službou, policií, hasiči a dalšími spolupracujícími organizacemi. Vstupenky nebude možné zakoupit ani v předprodeji ani na místě.

„Mockrát děkujeme městu Příbram, jehož vedení myšlenku tohoto děkovného festivalu hned na první schůzce podpořilo a na jeho pořádání se velmi úzce podílí. Také všem partnerům, mezi které patří VZP, PB tisk a společnost AUTA PB. A samozřejmě děkujeme i všem vystupujícím, kteří se rozhodli tuto akci podpořit a vystoupit na ní bez nároku na honorář,“ uzavírá Martin Janota.