Cesta: Hlavní strana > Články > Krajina mé duše

Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 2. 1. 2022 14:44

Krajina mé duše

Vydáno: 2. 1. 2022 14:44

Je leden a máme tu první letošní výstavu v galerii nemocnice. Od pátku 14. ledna budou na další tři měsíce k vidění obrazy Magdaleny Anael Kolářové, která bude v nemocniční galerii vystavovat poprvé.

Autorka se v Příbrami narodila, studovala v Praze nejdříve střední polygrafickou školu, pak zamířila na Akademii výtvarných umění. Po dokončení studií se prakticky celý svůj profesní život věnuje pedagogické činnosti. Magdalena Kolářová vyučuje v ZUŠ Příbram výtvarný obor, mimo běžně vyučované techniky seznamuje své studenty i s meditační tvorbou a automatickou kresbou, u nichž ani tak nejde o výsledek, protože mnohem důležitější je tvorba samotná, která má i své terapeutické účinky. Díky jejímu osobnímu přístupu ke všem studentům se stovky z nich výtvarnému umění věnují dlouhodobě a vystudovali či právě studují střední a vysoké umělecké školy.

Ke své tvorbě používá Magdalenna Kolářová mnoho různých technik a materiálů. Kromě malování olejovými barvami používá i barvy akrylové s nimiž vytváří obrázky pomocí štětců, prstů nebo hadříků. Autorčina díla jsou skutečně zajímavá a osobitá ať už jde o malby inspirované jejími momentálními životními etapami, prolínání realistických maleb s abstrakcí, setkání s přírodou, automatickou kresbu, léčivé obrazy, šamotové sochy andělů a zvířat, kresby suchým pastelem nebo kompozice barevných květů. V současné době maluje autorka především akrylem a k malbě kromě svých prstů používá předměty, které mají zajímavou stopu a linku. V nemocnici budou jednotlivé obrazy doplněny básněmi.

Díla Magdaleny Kolářové byla před galerií Gaudii gratia k vidění například v Praze, v Táboře, v Březnici, v Ostrově, v Chorvatsku, ale také v příbramské Galerii Františka Drtikola.

Krajina mé duše, to je název výstavy obrazů, která bude v galerii nemocnice k dispozici další tři měsíce až do konce března. Galerie je umístěna v těsné blízkosti hlavní recepce, v přízemí pavilonu C, v areálu nemocnice v Příbrami 1.