Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 26. 2. 2020 11:33

Premiér a ministr zdravotnictví navštívili příbramskou nemocnici

Vydáno: 26. 2. 2020 11:33

Vzácnou návštěvu přivítala Oblastní nemocnice v Příbrami dne 25. února. Na jednání s vedením nemocnice a zaměstnanci přijel premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a zástupců Středočeského kraje.

Po prohlídce akutního příjmu nemocnice proběhlo jednání s vedením, kde se probírala především složitá personální situace ve zdravotnictví a také problematika úhradové vyhlášky. Obdobná témata se probírala i na setkání se zaměstnanci. Podle ministra je již v běhu proces, díky kterému by se úhrady od zdravotních pojišťoven měly vyrovnat dle spravedlivého klíče. Ministerstvo také pracuje na tom, aby se studující zdravotní sestry mohly dříve dostat přímo do praxe. Ministr také přislíbil, že se osobně podívá na otázku pozdě odsouhlasené akreditace, kvůli které má sedm lékařů z dětského oddělení starosti s uznáním atestační praxe.

Po debatě si premiér prohlédl paliativní lůžkové oddělení, které bylo před rokem za účasti ministra Vojtěcha slavnostně otevřeno. Následovalo slavnostní otevření babyboxu, který je konečně na svém definitivním místě. Po krátkém tiskovém prohlášení na téma koronaviru odjel premiér se zástupci kraje k dalšímu programu.

„Návštěva byla určitě přínosná i pro zaměstnance, kteří slyšeli, jak vláda vnímá problémy ve zdravotnictví. Dotkli jsme se minulosti, ale hlavní diskuzní téma bylo udržení kvalitního týmu, finančního ohodnocení zaměstnanců a také to, jak se vyrovnat s platbami zdravotních pojišťoven. Jsem rád, že se mi podařilo panu premiérovi říct i o problému, který nemocnici tíží. Jedná se o převod budovy hygieny, která sídlí prakticky v areálu nemocnice. Chtěli bychom dotáhnout směnu budov, tak aby centrum pro integraci cizinců, které je zde plánováno, bylo v jiných místech, než v areálu nemocnice. Věřím, že bychom jako nemocnice tuto budovy využili efektivněji. Je to určitě běh na dlouhou trať, ale věřím, že po včerejšku se nám to nakonec podaří,“ okomentoval návštěvu premiéra předseda představenstva Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.