Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 30. 7. 2019 09:30

Nemocnice ve svém areálu na Zdaboři otevřela relaxační zónu

Vydáno: 30. 7. 2019 09:30

Před přibližně dvěma roky začala Oblastní nemocnice Příbram řešit absenci místa pro aktivní i pasivní odpočinek v areálu 2 nemocnice na Zdaboři, které by mohli využívat pacienti i veřejnost. K úpravám se nabízel prostor před pavilonem E, kde má nemocnice obě lůžkové jednotky následné péče.

Nejdříve vznikala myšlenka relaxační a revitalizační bezbariérové zóny, která by mohla být využívána ke cvičení a zvyšování kondice, nebo k odpočinku v příjemném prostředí. V další fázi byla zahájena diskuse se zdravotníky a dobrovolníky nemocnice.  „Velkým kladem projektu byla ochota našich lidí, se na něm nějakým způsobem podílet. Tito lidí pak přicházeli s dalšími nápady, pro co by bylo možné vybraný prostor využít,“ říká předseda představenstva příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Relaxační a revitalizační bezbariérová zóna nemocnice nabízí vícero využití. Pacienti nemocnice v ní mohou sami nebo v doprovodu odborného personálu, dobrovolníků či svých blízkých posilovat svoji kondici na jednoduchých venkovních trenažérech, posedět se svými blízkými, zúčastnit se dobrovolnických aktivit (hudební odpoledne, část výtvarných dílen, různé hry, tréninky paměti a další).  Zacvičit si nebo odpočívat v hezkém prostředí může i veřejnost počínaje aktivními seniory, konče maminkami s kočárky. V případě deště, pálícího slunce i jen tak je k dispozici zastřešený, taktéž bezbariérový altán s lavicemi a stolem.

„Toto je jeden z malých krůčků k tomu, aby se u nás naši klienti cítili dobře. Děkuji všem, kteří se na projektu podíleli finančně i svým úsilím,“ poděkoval ve své řeči Stanislav Holobrada.

Projekt nemocnici stál cca 400 tis Kč včetně parkových a dalších nezbytných úprav, z toho více než 300 tis Kč bylo hrazeno ze sponzorských prostředků.

Hlavními partnery projektu jsou:

Wheelabrator Czech, s.r.o.

Nadační fond Veolia