Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 12. 12. 2013 00:00

12.12.2013 Nemocnice otevírá špičkové oční oddělení

Vydáno: 12. 12. 2013 00:00

V nejbližší době tak pacienti, kteří přijdou na ošetření nebo zákrok na příbramské oční oddělení, stejně, jako odborný personál, budou mít k dispozici nové, příjemné a vzdušné prostory a vybavení, které je plně srovnatelné s několika špičkovými pracovišti v České republice i v rámci Evropy.

Oblastní nemocnice v Příbrami slavnostně otevřela 12. prosince nové oční oddělení. Oční lékařství je jedním z oborů nemocnice, které se dlouhé roky pyšní vysoce odborným personálem, který často přednáší i v zahraničí, velmi širokým spektrem prováděných vyšetření a operačních výkonů a postupným zlepšujícím se vybavením co se týče přístrojové techniky. Dosud ale sídlilo v jedné z nejstarších nemocničních budov, která dispozičně ani jinak neodpovídá nárokům současné medicíny a množství pacientů, kteří na oddělení přicházejí. To se ale v současné době zcela změní.

Oční oddělení získalo nové prostory pro veškeré své zázemí ve dvou patrech komplexně zrekonstruovaného křídla D1 monobloku. Modernizací prošla jak stavební část budovy (nové inženýrské sítě, výměna oken, změna dispozic, zateplení,...), tak také všechny technologie včetně technologií zdravotnických.
Prostory využije celé oddělení, tedy ambulance, jednotlivé vyšetřovny, operační sál, lůžková jednotka i stacionář.
Nové technologie očním lékařům umožní daleko přesnější diagnostiku onemocnění předního (rohovka, čočka, duhovka) i zadního(nový typ OCT a nový elektroretinograf) segmentu a také zpřesnění diagnostiky a léčby glaukomového onemocnění.
Samostatnou ambulanci budou mít v novém oddělení také dětští pacienti. Dětem je také přizpůsobena čekárna dětské ambulance.
Kvalitativně se výrazně posune také diagnostika a léčba onemocnění sítnice.
I nový operační sál umožní provádění současných operačních zákroků daleko přesnější a kvalitnější technikou a zároveň i zákroky zcela nové.

Cena komplexní rekonstrukce celého křídla D1 – stavba je 200 milionů korun (dotace z ROP Střední Čechy) celková hodnota vybavení očního oddělení cca 41439.423 Kč., které ze svého rozpočtu poskytl Středočeský kraj.

V příštích dnech bude nemocnice oddělení přemisťovat do nových prostor. Informace o zahájení provozu v křídle D1 nemocnice poskytne co nejdříve.

MUDr. Stanislav Holobrada
ředitel