Cesta: Hlavní strana / Oddělení > Chirurgické oddělení > Jaké zákroky provádíme

Chirurgické oddělení

Jaké zákroky provádíme

V příbramské nemocnici poskytujeme veškerou chirurgickou péči v oblasti všeobecné, břišní a cévní chirurgie, a to od drobných zákroků až po rozsáhlé operace. V operativě se zaměřujeme na laparoskopické zákroky. Laparoskopická chirurgie je moderní odvětví chirurgie, při které se operace provádějí s pomocí optických nástrojů, které se dostávají dovnitř břišní dutiny pomocí malých řezů (obvykle 0,5–1,5 cm). Laparoskopie se vyznačuje šetrným provedením zákroku, malou invazivitou, sníženou bolestivostí, velmi krátkým pobytem v nemocnici a zkrácenou dobou rekonvalescence. Na našem oddělení provádíme veškeré spektrum standardních i pokročilých laparoskopických operací trávicího traktu včetně žlučníku, slinivky a jater.

Chirurgie trávicího traktu

Provádíme kompletní spektrum operací trávicího traktu včetně operací při nádorových onemocněních. Provádíme otevřené i laparoskopické operace jícnu, žaludku, dvanáctníku, tenkého a tlustého střeva, slepého střeva, konečníku, žlučníku, slinivky a jater. Součástí chirurgické péče jsou i nejsložitější výkony na žaludku a konečníku.

Operace hemoroidů

Onemocnění hemoroidy je velmi častým problémem a operační léčba zahrnuje širokou škálu výkonů. Chirurgický tým nabízí nejmodernější operační zákroky včetně operace hemoroidů Longovou metodou.

Operace štítné žlázy

Oblastní nemocnice Příbram má k dispozici republikově významné centrum pro operace štítné žlázy a příštitných tělísek. Disponujeme týmem špičkových operatérů a komplexní předoperační a následnou péčí.

Operace kýly

Příbramská nemocnice patří mezi několik pracovišť v České republice, která disponují specializovaným Kýlním centrem. Centrum zajišťuje komplexní péči o pacienty s kýlou včetně operačních řešení všech druhů kýl (stehenní a tříselná kýla, všechny typy kýl přední stěny břišní, z nichž nejčastější je pupeční kýla, brániční kýla). Kvalitu centra potvrzuje velmi nízká recidiva problémů a minimální procento komplikací.

Cévní chirurgie

Provádíme plánované i akutní operace tepenného systému, zejména pro nedokrvení dolních končetin a zúžení krkavic. Nabízíme také aktuálně nejmodernější a velmi šetrnou operační léčbu varixů neboli křečových žil na dolních končetinách (radiofrekvenční ablace-RFA).

Onkologický pacient

Péči o pacienty s nádorovým onemocněním řešíme mezioborově v rámci speciálního onko týmu za účasti vedoucích lékařů všech zúčastněných odborností. Poskytujeme komplexní diagnostickou i léčebnou péči včetně dlouhodobé péče pooperační. O pacienty s umělým vývodem střeva pečuje personál stomické poradny. Naší péči úzce koordinujeme se specializovanými pracovišti ve fakultních nemocnicích.

Plastická chirurgie

Věnujeme se chirurgii prsu pro zhoubné i nezhoubné onemocnění. Plastická chirurgie nabízí rekonstrukční operace prsu po zákrocích pro nádor prsu a široké spektrum dalších výkonů v disciplíně plastické chirurgie.

Jak na bolest po operaci