Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 20. 4. 2019 10:51

V areálu 2 na Zdaboři je k dispozici relaxační a revitalizační zóna. Zřídila ji nemocnice, které s tím pomohli sponzoři

Vydáno: 20. 4. 2019 10:51

Oblastní nemocnice Příbram má k dispozici dva areály.  V tom prvním, v ulici Gen.R.Tesaříka v Příbrami 1, poskytuje nemocnice především akutní zdravotní péči. Druhý areál nemocnice, situovaný v Podbrdské ulici v Příbrami 8 na Zdaboři, slouží zejména péči následné. A právě zde, kde jsou soustředěni dlouhodobě hospitalizovaní pacienti a kde je „hlavní sídlo“ dobrovolnického centra,  vznikl zajímavý projekt. Před pavilonem E tu nemocnice za pomoci sponzorů vybudovala bezbariérovou relaxační a revitalizační zónu. Prostor pro aktivní i pasivní odpočinek je určen hospitalizovaným pacientům ať už samostatně nebo v doprovodu odborného personálu, dobrovolníků nebo jejich blízkých. Využít přitom mohou relaxační část s venkovním posezením, příjemným útočištěm v altánku i část revitalizační s pěti jednoduchými venkovními trenažéry. Kromě umístění tohoto vybavení  prošel celý prostor parkovými úpravami. Výsledkem je velmi příjemné prostředí, kde se může bez jakýchkoli problémů pohybovat i vozíčkář. A tak tu mohou jít pacienti jen na procházku, posedět s kávou venku či v altánku nebo si zacvičit a třeba také trénovat chůzi po schodech a nakloněné rovině. V pěkném počasí sem mohou přesunout část svých aktivit i dobrovolníci. Mohou se zde konat pravidelná hudební odpoledne, část výtvarných dílen nebo různé další aktivizační činnosti, jako například deskové  a jiné hry. Zónu může využít v podstatě každý – pacienti, rodiny pacientů při návštěvách svých blízkých,  senioři, maminky s kočárky a další veřejnost. Nemocnice prosí jen o jediné, aby zónu využívali ti, kteří chtějí využít jejích možností bez ničení a poškozování jejího vybavení a zahradních ploch.

A kdo jsou hlavními partnery projektu?

Wheelabrator Czech, s.r.o., která s nemocnicí spolupracuje již několik let a podporuje ji  v péči o hospitalizované pacienty a nejen to. Právě díky tomuto partnerství má nemocnice pro svou školku k dispozici opravdu krásné hřiště.

Nadační fond Veolia, který nemocnici pomohl již po druhé. Před časem nemocnice získala příspěvek v rámci Minigrantů pro zlepšení a zpříjemnění prostředí na obou lůžkových jednotkách oddělení následné péče.

DMA Praha, s.r.o., která taktéž nemocnici podporuje dlouhodobě.