Cesta: Hlavní strana > Tiskové zprávy

Tulipánová onkologie v nemocnici

Vydáno: 15.03. 2016 11:00

Na oknech Onkologického oddělení příbramské nemocnice „kvetou“ již nyní pestrobarevné tulipány. Příbramská nemocnice se tak zapojila do akce Tulipánový měsíc, kterou již několikátý rok pořádá nezisková organizace Amélie na podporu onkologicky nemocných. Dobrovolnické centrum příbramské nemocnice s Amélií dlouho spolupracuje a každoročně Tulipánový měsíc v nemocnici zajišťuje.

Akce, při které se každoročně zdobí ambulantní i lůžková oddělení pro onkologicky nemocné pacienty, má svůj význam jak ve zpříjemnění prostředí, ale také ve vyjádření solidarity a podpory právě pro lidi s tímto onemocněním. Tradičně se v březnu zdobí oddělení obrázky tulipánů jako symbolu jara, ale i naděje na vítězství v boji se zákeřnou nemocí.

Dobrovolníci v příbramské nemocnici se v průběhu února postarali o takovou propagaci akce, že na začátku března se v kanceláři Dobrovolnického centra sešlo několik set obrázků tulipánů, znázorněných nejrůznějšími výtvarnými technikami. „Chtěli bychom zde poděkovat zúčastněným školám, organizacím i jednotlivcům bez nichž by se akce nedala v takovém rozsahu vůbec uskutečnit. Onkologie teď září barvami, je veselá a velmi „tulipánová““, usmívá se Monika Ciklerová, koordinátorka Dobrovolnického centra příbramské nemocnice. „Další množství tulipánů, které se už na toto oddělení nevešlo, udělá radost pacientům na oddělení LDN a ošetřovatelské péče v areálu na Zdaboři a rozjasní také spojovací chodby mezi jednotlivými odděleními.Za pomoc při této milé akci všem tulipánovým dárcům moc děkujeme a pacientům vzkazujeme: Na svou těžkou nemoc nejste sami!“, dodává.

Mezi dárce tulipánů pro pacienty ON Příbram patří:
Waldorfská škola Příbram, kontakt p.uč.Kateřina Bryndová
Klienti Chráněného bydlení Nalžovický zámek, p.s.s., obrázky přinesla naše dobrovolnice Marie Molková
Klienti Domova seniorů na Březových Horách Příbram, kontakt sociální pracovnice p. Lucie Křížová
Třída 1.A Základní školy v Jiráskových sadech Příbram, p.uč.Jana Jeníková
Základní škola Pod Svatou Horou Příbram, kontakt p.uč.Kristýna Bláhová
Klienti NZDM Bedna Příbram, kontakt Dana Pastuchová
Pacienti odd. Akutní rehabilitace, Oblastní nemocnice Příbram, kontakt ergoterapeutka Kateřina Tichá
Odborné učiliště Pod Šachtami Příbram, p.uč. Jarmila Burmannová
Integrovaná střední škola Příbram, p.uč. Marie Velflova