Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 1. 6. 2013 00:00

1.6.2013 - Potřebujete praktického lékaře?

Vydáno: 1. 6. 2013 00:00

V tuto chvíli má jedna ordinace praktického lékaře nemocnice ještě volnou kapacitu pro zaregistrování a péči pro další pacienty.

V současné vysoce specializované medicíně má být praktik tím hlavním koordinátorem při diagnostice a léčbě pacienta. Správným nasměrováním pacienta k odborníkům může praktik výrazně urychlit diagnostiku a následnou léčbu, a tím pomoci svým pacientům v boji proti nemocem. Nezastupitelnou roli má praktik především v primární i sekundární prevenci nemocí. Je mnohokrát ověřeno, že správně prováděná prevence dovede zavčas odhalit počátky nemoci, začít včasnou léčbu a tím zabránit následnému nákladnému léčení rozvinuté choroby.  Provedení preventivní prohlídky ve stanovených intervalech (1x za dva roky) je hrazeno ze základního zdravotního pojištění, pacient tedy za něj nic neplatí. Primární péči v Oblastní nemocnici zajišťují tři ordinace praktických lékařů, které se nacházejí se v areálu II. nemocnice na Zdaboři, v  budově H,  v přízemí. Jejich jasnou výhodou je bezesporu okamžitá návaznost specializované a superspecializované péče v případech, kdy je to potřeba, stejně jako umístění ordinací přímo v areálu nemocnice, kde díky rychlé dostupnosti využívají služeb oddělení klinických laboratoří, radiodiagnostických oddělení a úzce spolupracují s ostatními diagnostickými, ambulantními i lůžkovými odděleními nemocnice. Společný nemocniční informační systém umožňuje téměř okamžitou výměnu informací - výsledky laboratorních a dalších vyšetření ( rentgen, ultrazvuk, CT, vyšetření magnetické rezonance a jiné), apod. Ordinace poskytují i pravidelná očkování (proti tetanu), zvláštní očkování ( proti žloutence typu A, B např. před vstupem do zaměstnání ve zdravotnickém zařízení, atd.), mimořádné očkování (proti chřipce, klíšťové encefalitídě, pneumokokům,...)

Potřebujete z různých důvodů (stěhování, 1. registrace, změna lékaře) praktického lékaře? Pak Vám můžeme pomoci. Nabízíme volnou kapacitu se zázemím krajské oblastní nemocnice: