Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana > Články

AKTUALITY

15.4.2013 - Příbram znovu hostí setkání urologů

V pondělí 29. dubna 2013 proběhne v Příbrami další odborný urologický seminář za účasti lékařů ON Příbram a nemocnice Písek. O odborný program se přitom postarají příbramští urologové. A témata jsou více než zajímavá. Na programu bude současná léčba pacientů s benigní hyperplasií (nezhoubným zvětšením) prostaty se zaměřením na kombinační medikamentózní léčbu. To je inspirující pro lékaře a velmi atraktivní pro muže trpící tímto onemocněním, jelikož kombinační léčba může tyto pacienty zachránit před jinak jistou operací.  Lékaři se budou věnovat i cystickým onemocněním ledvin a jejich léčbě. Cysty ledvin jsou zjistitelné u cca poloviny populace, jedná se tedy o diagnózu, se kterou se urolog setkává velmi často. Některé typy cyst jsou rizikové především z hlediska možného vzniku zhoubného nádoru. V programu je také operační léčba nádorů ledvin a jejích moderních trendů.  Výskyt nádorů ledvin je v České republice bohužel nejvyšší na světě. Operační léčba je nejúčinnější zbraní proti této zákeřné chorobě, a proto je velmi důležité pozorně sledovat vývoj minimálně invazivních technik rozvíjejících se zejména v posledních letech, které jsou velmi šetrné k pacientům. Součástí semináře bude i  videoprezentace týkající se odstranění nefukční ledviny s její následnou morcelací, což je metoda umožňující odstranit ledvinu přes jeden speciální vstup o průměru pouhých 14mm. Takový typ operace provedl tým příbramské urologie v loňském roce jako vůbec první v České republice. MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

22.3.2013 - Exotická příroda v nemocniční galerii

Na dubnový termín připravila příbramská nemocniční Galerie gaudii gratia znovu fotografickou výstavu. Tentokrát takovou, která pacientům a návštěvníkům nemocnice zprostředkuje nevšední zážitek z nahlédnutí do dalších - po nedávném Novém Zélandu a dřívější Etiopii a Radžastánu – exotických končin: na třetí největší ostrov světa Borneo. Jejím autorem je poslední z fotografů trojvýstavy Objektivem cestovatelů z roku 2010 v příbramském Zámečku, který se ještě v nemocnici nepředstavil: pan Petr Bambousek. Tématem výstavy ale nebude ostrov jako takový, Petra Bambouska zajímá především příroda. Například prostředí tropického pralesa a jeho obyvatel, velkých, menších, nenápadných i necvičenému oku skrytých, které hledá a nachází je často i na místech, která nejsou prvoplánovým cílem cestovatelů a fotografů. A jeho snímky přesvědčivě dokládají dar vidět motiv, umění zakomponovat jej do záběru a zachytit i zvládnutí fotografického řemesla a profesionalitu nezbytnou k tomu, aby vznikl záběr způsobilý k veřejné prezentaci, k publikaci nebo schopný uspět v konkurenci fotografické soutěže. Výstava bude otevřena tradiční vernisáží v úterý 2.dubna 2013 v 17 hodin. A troufáme si tvrdit, že stojí za návštěvu i v případě, že se právě nepotýkáte se zdravotními potížemi nebo že vás v tomto termínu nečeká žádná kontrola v nemocniční ordinaci.     MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

21.3.2013 - Oblastní nemocnice Příbram dál rozšiřuje otevírací dobu lékárny

Od úterý 2. dubna Oblastní nemocnice Příbram znovu rozšíří otevírací dobu své lékárny. Nová provozní doba se týká výdeje léků na recept i prodeje volně dostupných preparátů. Kromě pondělí a středy bude mít od 2.4.2013 lékárna nemocnice otevřeno od 7:30 až do 16:30 hodin i v úterý a ve čtvrtek. Nová otevírací doba lékárny nemocnice tedy je: Pondělí   7:30 – 16:30 Úterý      7:30 – 16:30 Středa     7:30 – 16:30 Čtvrtek   7:30 – 16:30 Pátek      7:30 – 15:30 Během otevírací doby je také možné kontaktovat lékárnu s dotazy, a to na čísle: 318 641 513     MUDr. Stanislav Holobrada  ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

14.3.2013 - Tradiční Velikonoční koncert Oblastní nemocnice Příbram s gospely již 27. března

Už ve středu 27. března se mohou zaměstnanci i pacienti nemocnice, stejně, jako jejich blízcí i široká veřejnost, těšit na další Velikonoční koncert. Nemocnice totiž do Příbrami znovu přiváží jeden z největších gospelových sborů v České republice - MARANTHA GOSPEL CHOIR. Sbor pravidelně spolupracuje s nejlepšími tuzemskými i zahraničními hudebníky, vydal již druhé DVD a jejich vystoupení je možné vidět u nás i v zahraničí. Do Příbrami si sbor připravil nové skladby a přiveze sebou minimálně jednoho hosta. V Oblastní nemocnici Příbram vystoupí gospelový sbor Marantha Gospel Choir již po třetí. V nemocnici, kde je přitom možné vidět i slyšet gospely  jako na jediném místě v Příbrami i jejím okolí, má tento sbor obrovský, pro mnoho lidí ale zároveň nepřekvapivý, úspěch. Příbramská nemocnice se tak několikrát do roka díky výstavním cyklům vlastní galerie a koncertům, které pravidelně pořádá, stává  i jakýmsi kulturním stánkem. Stejně jako každý jiný koncert nemocnice, je i Velkonoční koncert 2013 určen všem těm z nás, kteří mají rádi živou, melodickou až taneční, gospelovou hudbu. Koncert se koná 27. března od 17:00 hodin v areálu I. nemocnice (Příbram I.), v pavilonu C, ve 4. patře, v přednáškovém sále. Vzhledem k tomu, že vstup do sálu bude upraven na bezbariérový, zve nemocnice i více či méně  handicapované příznivce této krásné hudby. Protože se hudebníci vzdali nároku na svůj honorář, je i na tento Velikonoční koncert vstup ZDARMA   MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

26.2.2013 - Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje ordinační dny v gynekologické ambulanci v Sedlčanech

Oblastní nemocnice Příbram, která provozuje cca 2 roky gynekologicko-porodnickou ambulanci v Sedlčanech, rozšiřuje od 1. března 2013 původní ordinační dny o den další. Nemocnice tak vyhoví četným žádostem ze strany současných pacientek a dalších klientek, které se chtějí v nemocniční ambulanci, v místě svého bydliště,  také zaregistrovat. Ambulance  je vybavena tak, že dokáže sdílet data s nemocničním informačním systémem.  Díky tomu mají lékař i pacientky k dispozici velmi jednoduchou a především rychlou cestu k výsledkům aktuálních vyšetření, která byla provedena v příbramské nemocnici včetně například průběhu hospitalizace. Kromě  úterý, středy a pátku tak bude lékař nemocnice ordinovat v Sedlčanech i o pondělí, a to od 7:30 do 12:00 a od  12:30 do 14:00 hodin. S ohledem na značný zájem a kapacitu ambulance, prosíme zájemkyně o včasnou registraci. Pacientky je možné v ambulanci zaregistrovat od 1. března vždy v pondělí a ve středu Kontaktní telefon pro objednání je 318 677 280         MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

5.2.2013 - Nezavírejme oči - název nové výstavy v příbramské nemocnici a také téma, které je důležité i dnes

V únoru zahájí třetí ročník své existence a činnosti nemocniční Galerie gaudii gratia, malá improvizovaná výstavní „síň“ v přízemí nového pavilonu C zaměřená převážně na tvorbu regionálních fotografů a fotoklubů, kterou představuje pacientům nemocnice i zájemcům z řad příbramské veřejnosti. Toto zaměření jí zůstane vlastní i nadále, najdou se ovšem i výjimky, výstavy věnované jiným žánrům a jiným výtvarným disciplínám, které dominanci fotografie čas od času naruší. Jedna z těchto výjimek také otevře nový galerijní rok. Bude jí výstava prací studentů příbramského Gymnázia pod Svatou Horou věnovaná pacientům příbramské nemocnice při příležitosti jedenáctého února, tedy Světového dne nemocných. I když jejím hlavním smyslem je určitý pozdrav či povzbuzení těm, kteří jsou v tísni a zaskočeni nemocí, může přinést i další podněty k zamyšlení. Možná připomínku autorům samým, že bezstarostné mládí nebude trvat věčně a zdraví není samozřejmostí. Zamyšlení nad skutečností, zda svět současných studentů nebo obecně mladé generace není až příliš oddělen od světa generace rodičů a prarodičů, v němž přibývá chorob a příznaků, a zda to není chyba, protože ty světy by se měly prolínat, vzájemně s aspekty druhého počítat a být na ně připraveny a  obohacovat se tím, co jeden druhému může poskytnout. Kdo chce, možná ve vystavených kresbách najde i další sdělení. Název výstavy odkazuje na výrok Alberta Schweitzera: „Nikdo nesmí zavírat oči a domnívat se, že bolest, od níž odvrátil pohled, nenastane. Ať si nikdo neulehčuje tíhu odpovědnosti.“ Zda má či nemá naše společnost v tomto ohledu určitý dluh může posoudit sám za sebe každý. Výstava bude zahájena tradiční vernisáží v úterý 5.února v 17 hodin v prostorách galerie   MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.    

1.2.2013 - Příbram oblíbená mezi pacienty

Oblastní nemocnice Příbram již od roku 2005 využívá projekt, jehož náplní je sociologický anketní průzkum mezi pacienty o jejich spokojenosti s nemocnicí. Dnes projekt Kvalita očima pacientů používají všechny nemocnice přímo řízené ministerstvem zdravotnictví a mnohé další, krajské i jiné nemocnice. Po celou dobu nese projekt nemocnici 4 hlavní dimenze: Validita výsledných analýz Relevantní zpětná vazba od pacientů Srovnatelnost výsledků nemocnice v čase Srovnatelnost výsledků nemocnice s výsledky ostatních nemocnic, které projekt využívají   Oblastní nemocnice Příbram má za sebou poslední anketní průzkum mezi hospitalizovanými pacienty z podzimu tohoto roku, kdy se průzkum uskutečnil po dvouleté pauze. Mezitím nemocnice zrekonstruovala a zprovoznila některé nové prostory (nové pavilony C a F, zrekonstruovaná křídla monobloku D3 a D1), což s sebou kromě nového, příjemného prostředí a vybavení nese i zápory v podobě  určitého nepohodlí a diskomfotu pro pacienty i zdravotníky. Během těchto dvou let se nemocnice věnovala svému hlavnímu úkolu poskytovat co nejkvalitnější komplexní zdravotní péči, ale nezapomněla ani vzdělávání zaměstnanců v oblasti komunikace a zvládání stresových situací. Výsledky průzkumu ze závěru letošního roku dopadly pro příbramskou nemocnici velice dobře. Nemocnice získala certifikát SPOKOJENÝ PACIENT ve všech třech hlavních kategoriích (lůžkové zařízení, sestry a lékaři) a svými výsledky (nejvyšší možný rating A+) se zařadila mezi 10 nejlepších nemocnic v zemi v rámci projektu Kvalita očima pacientů. Databázi výsledků s možností porovnání jednotlivých nemocnic naleznete na adrese www.hodnoceni-nemocnic.cz Oblastní nemocnice Příbram jako pokaždé zveřejňuje celou analýzu na svých internetových stránkách www.nemocnicepribram.cz v nabídce Pro pacienty a návštěvy – Spokojenost pacientů.           MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.  

3.1.2013 - Oblastní nemocnice Příbram v roce 2013 výrazně rozšíří otevírací dobu nemocniční lékárny.

Oblastní nemocnice Příbram v roce 2013 výrazně rozšíří otevírací dobu nemocniční lékárny. A začíná už 7. ledna   Příbramská nemocnice vyjde počátkem roku vstříc požadavkům pacientů a prodlouží v roce 2013 otevírací dobu nemocniční lékárny, a to jak pro léky vydávané na recept, tak i pro prodej volně dostupných preparátů. Od 7. ledna bude prodloužena otevírací doba lékárny každé pondělí a středu. V průběhu roku nelze vyloučit ani rozšíření i v dalších dnech. Nová otevírací doba lékárny nemocnice je tak od 7.1.2013 následující:   pondělí 7:30 až 16:30 úterý 7:30 až 15:30 středa 7:30 až 16:30 čtvrtek 7:30 až 15:30 pátek 7:30 až 15:30   Připomeňme kontakty pro dotazy: tel.: 318 641 516, e-mail: lekarnaonp@onp.cz         MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

RECEPCE

NONSTOP

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 380

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO-NE 8:00 - 14:00

HLAVNÍ RECEPCE

318 641 700

NONSTOP

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2018 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim
infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >