Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana > Články

AKTUALITY

23.1.2014 Den otevřených dveří diagnostických laboratoří

Oblastní nemocnice Příbram pořádá 30. ledna od 10:00 do 17:00 hodin Den otevřených dveří laboratoří klinické biochemie a klinické hematologie a krevní transfúze. Obě laboratoře jsou umístěny v areálu I  (Příbram I), pavilon F.  Všem zájemcům-lékařům nabízíme komentovanou prohlídku špičkově vybavených pracovišť s prostorem pro dotazy. Těšíme se na Vás

21.1.2014 Rozšiřujeme ordinační dobu na poliklinice RAVAK

Od 1.února 2014 místo od 7 hodin bude odběrové centrum k dispozici již od 6:30, a to až do 13:00 hodin odpoledne. Těšíme  se na Vás. Odběrové centrum je na této poliklinice umístěno ve 2. patře hlavní budovy. Nemocnice chce takto znovu vyjít vstříc těm, kteří tuto službu využívají. Připomeňme, že klinická biochemie nemocnice nabízí v místě svého oddělení, tedy v areálu I, v pavilonu F, 1. patro, pacientům, kteří přicházejí pravidelně na  tzv. Quickův test a mají již špatné žíly, odběr krve z prstu. Výsledek vyšetření je pak k dispozici bezprostředně po tomto odběru.   MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

17.1.2014 Nemocnice v České televizi

Nové oční oddělení nemocnice se špičkovou kvalitou vybavení vyhledávají stovky pacientů z celé České republiky. Oddělení je také námětem aktuální reportáže České televize

3.1.2014 Nové lůžkové rehabilitační oddělení v ONP

 Oblastní nemocnice Příbram otevírá lůžkovou rehabilitaci V pondělí 6. ledna zahajuje příbramská nemocnice provoz lůžkového rehabilitačního oddělení. Na 15 lůžkách se budeme starat zejména o pacienty po cévních mozkových příhodách a po operacích pohybového aparátu, ale nejen o ně. Celkově uvítáme všechny pacienty, kteří mají za sebou akutní péči a potřebují intenzívní rehabilitaci před návratem do plnohodnotného života. Pacientům jsou k dispozici zkušení lékaři, fyzioterapeuté a zdravotní sestry. Oddělení je plně vybavené pro komplexní rehabilitační péči včetně např. pomůcek pro ergoterapii. Oddělení najdete v areálu I. nemocnice (Příbram I.), v pavilonu I, 4. patro. Kontaktní telefon na novou lůžkovou jednotku rehabilitace je 318 641 680.      MUDr. Stanislav Holobrada  ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

2.1.2014 Nemocnice přivítala 1.miminko letošního roku

Ve středu 1.ledna přivítal hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák spolu s ředitelem Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislavem Holobradou a zástupcem města Příbram Ing. Jurajem Molnárem první miminko roku 2014 v příbramském regionu. Ella Neužilová je zároveň druhým letošním novorozencem v rámci Středočeského kraje. 47 minut po půlnoci se 1. ledna 2014 jako druhá ve Středočeském kraji a první v rámci příbramského okresu narodila Ella Neužilová. Ellinka při svém narození měřila 47 cm a vážila 2.680 g. Mamince Barboře Neužilové a samotné Ellince přišli pogratulovat a předat dárky středočeský hejtman MVDr. Josef Řihák, ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada a radní města Příbram Ing. Juraj Molnár.

13.12.2013 Oční oddělení zahajuje provoz v nových prostorách

Oční oddělení bude od 18. prosince poskytovat akutní péči již v novém místě. Od 19. prosince pak bude v křídle D1 v plném provozu celé oddělení. Oční oddělení, které získalo prostory včetně nového vybavení ve zrekonstruovaném křídle D1 monobloku, bude již ve středu 18. prosince poskytovat akutní péči v novém prostředí. 18. prosince od 15:30 hodin poskytnou oční lékaři akutní péči pacientům již ve 3. patře křídla D1 monobloku. Od čtvrtka 19. prosince bude oční oddělení v plném provozu v tomto zrekonstruovaném křídle. To se týká péče všech odborných ambulancí i dalších částí oddělení. Ambulance spolu s jednotlivými vyšetřovnami jsou umístěny ve 2. patře pavilonu D1. Ve 3. patře je pak operační sál, lůžková jednotka, stacionář a ambulance, která poskytuje akutní péči mimo běžnou pracovní dobu. Oddělení se kromě umístění změní i kontaktní telefony: Kontaktní telefon pro akutní péči (po 15:30 hod): 318 641 799 Kontaktní telefon pro recepci ambulantní části oddělení : 318 641 834 Kontaktní telefon pro sítnicovou ambulanci: 318 641 866 K akutnímu vyšetření bude s výhodou přijít přes hlavní recepci, která je v hlavním vstupu do nemocnice, v pavilonu C, v přízemí,.kde budou pacientům poskytnuty veškeré potřebné informace. V recepci je také k dispozici platební terminál pro regulační poplatky. Hlavní recepce je v provozu 24 hodin denně a její telefonní kontakt je 318 641 700 – 702. MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

12.12.2013 Nemocnice otevírá špičkové oční oddělení

V nejbližší době tak pacienti, kteří přijdou na ošetření nebo zákrok na příbramské oční oddělení, stejně, jako odborný personál, budou mít k dispozici nové, příjemné a vzdušné prostory a vybavení, které je plně srovnatelné s několika špičkovými pracovišti v České republice i v rámci Evropy. Oblastní nemocnice v Příbrami slavnostně otevřela 12. prosince nové oční oddělení. Oční lékařství je jedním z oborů nemocnice, které se dlouhé roky pyšní vysoce odborným personálem, který často přednáší i v zahraničí, velmi širokým spektrem prováděných vyšetření a operačních výkonů a postupným zlepšujícím se vybavením co se týče přístrojové techniky. Dosud ale sídlilo v jedné z nejstarších nemocničních budov, která dispozičně ani jinak neodpovídá nárokům současné medicíny a množství pacientů, kteří na oddělení přicházejí. To se ale v současné době zcela změní. Oční oddělení získalo nové prostory pro veškeré své zázemí ve dvou patrech komplexně zrekonstruovaného křídla D1 monobloku. Modernizací prošla jak stavební část budovy (nové inženýrské sítě, výměna oken, změna dispozic, zateplení,...), tak také všechny technologie včetně technologií zdravotnických. Prostory využije celé oddělení, tedy ambulance, jednotlivé vyšetřovny, operační sál, lůžková jednotka i stacionář. V nejbližší době tak pacienti, kteří přijdou na ošetření nebo zákrok na příbramské oční oddělení, stejně, jako odborný personál, budou mít k dispozici nové, příjemné a vzdušné prostory a vybavení, které je plně srovnatelné s několika špičkovými pracovišti v České republice i v rámci Evropy. Nové technologie očním lékařům umožní daleko přesnější diagnostiku onemocnění předního (rohovka, čočka, duhovka) i zadního(nový typ OCT a nový elektroretinograf) segmentu a také zpřesnění diagnostiky a léčby glaukomového onemocnění. Samostatnou ambulanci budou mít v novém oddělení také dětští pacienti. Dětem je také přizpůsobena čekárna dětské ambulance. Kvalitativně se výrazně posune také diagnostika a léčba onemocnění sítnice. I nový operační sál umožní provádění současných operačních zákroků daleko přesnější a kvalitnější technikou a zároveň i zákroky zcela nové. Cena komplexní rekonstrukce celého křídla D1 – stavba je 200 milionů korun (dotace z ROP Střední Čechy) celková hodnota vybavení očního oddělení cca 41439.423 Kč., které ze svého rozpočtu poskytl Středočeský kraj. V příštích dnech bude nemocnice oddělení přemisťovat do nových prostor. Informace o zahájení provozu v křídle D1 nemocnice poskytne co nejdříve. MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

11.12.2013 - Spolupráce ON Příbram a Nemocnice Na Homolce

Oblastní nemocnice Příbram zahájila další rovinu spolupráce s Nemocnicí Na Homolce. Společně s Kardiocentrem partnerské nemocnice pořádáme odborný seminář na téma Novinky v kardiologii a kardiochirurgii. Seminář se uskuteční 12.12.2013 od 17:00 hodin v konferenčním sále ON Příbram a jeho moderátorem a odborným garantem je Prof. MUDr. Petr Neužil, CSc., FESC. Vzhledem k základnímu zadání semináře shlédnou lékaři Nemocnice Na Homolce, Oblastní nemocnice v Příbrami a lékaři příbramského regionu  přednášky na téma například Minimálně invazivní kardiochirurgie, Chirurgická léčba fibrilace síní,  Diagnóza a léčba chronického srdečního selhání a mnoho dalších. Seminář je akreditován Českou lékařskou komorou. Kromě přednášek bude pro lékaře velmi přínosná i možnost osobní vzájemné komunikace a konzultace jednotlivých  případů a témat.

9.12.2013 - Lékárna - akce pro veřejnost

  Ve středu 11.12.2013 proběhne od 10:00 do 16:00 hodin akce v lékárně nemocnice pro veřejnost. Ve spolupráci se společností IBI obdrží každý zákazník, který si ten den v lékárně zakoupí Condrosulf 400x180 tobolek, obdrží k zakoupenému přípravku také 100g Flectoru gelu v hodnotě 175,-Kč zdarma. V nabídce bude také například Traumaplant mast a další přípravky partnerské společnosti. Lékárna je umístěna v areálu I nemocnice (Příbram I), pavilon F, přízemí.        

4.12.2013 - Vánoční koncert 2013

Zveme všechny milovníky krásné hudby na Vánoční koncert Oblastní nemocnice Příbram 2013 pod názvem Vánoce s Ginevrou. Koncert se koná 10.12.2013 od 17 hodin v konferenčním sále nemocnice. Přijďte si poslechnout nádhernou vánoční hudbu v podání populárního souboru Ginevra. Jako každý rok i letos pořádá Oblastní nemocnice v Příbrami Vánoční koncert. Název Vánoce s Ginevrou prozrazuje mnohé, především pak partnera koncertu, kterým je tentokrát velmi oblíbený příbramský soubor Ginevra. Ginevra hraje a zpívá cca 7 let, vystupuje na pódiích a folkových festivalech celé České republiky i v zahraničí, jako například v Polsku, Chorvatsku, Lucembursku nebo v Bavorsku. Koncert se koná v úterý 10. prosince od 17:00 hodin v konferenčním sále nemocnice (areál I, Příbram I, pavilon C, 4. patro) Vstup do nemocnice, stejně jako do sálu, je bezbariérový. Nemocnice spolu s Ginevrou zve na koncert všechny své pacienty, zaměstnance a další veřejnost. Pacienty, kteří budou v době koncertu v nemocnici hospitalizováni, doprovodí do konferenčního sálu členové dobrovolnického centra nemocnice. Protože se hudebníci vzdávají svého nároku na honorář, je vstup koncert jako vždy zdarma.. Přijďte si 10. prosince v 17 hodin do příbramské nemocnice poslechnout nádhernou vánoční hudbu v podání populárního souboru Ginevra. Těšíme se na Vás MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

2.12.2013 - Tisková zpráva Krajského úřadu Středočeského kraje

Středočeský kraj nadále proplácí zdravotnické poplatky V posledních dnech se mezi občany Středočeského kraje rozšiřuje informace o tom, že kraj přestane proplácet zdravotnické poplatky. Jedná se o nepravdivou informaci! Středočeský kraj zdravotnické poplatky proplácí i nadále, o jejich zrušení nikdy neuvažoval. Jedná se o dezinformaci vzniklou zřejmě na základě červnového rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení regulačního poplatku 100 Kč za hospitalizaci s účinností od 1. 1. 2014. Tato skutečnost ovšem neovlivňuje rozhodnutí Středočeského kraje regulační poplatky (za hospitalizaci, ambulantní péči a pohotovostní služby) vyřizovat a hradit jako doposud. Lidé se tak nemusí bát, že by jim nebyly zpětně zdravotnické poplatky krajem uhrazeny. Kraj v čele s hejtmanem Josefem Řihákem momentálně jako jediný hradí poplatky, které občané platí při poskytování zdravotní péče v jakémkoli zdravotnickém zařízení na území Středočeského kraje. „Je mi líto, že se mezi lidmi rozšířila tato fáma. Osobně je mohu ubezpečit, že tyto poplatky proplácíme a budeme proplácet. Považuji za samozřejmost nejen dodržet předvolební slib, ale především pomoci potřebným a sociálně slabým spoluobčanům. Tím, že za ně uhradíme zdravotnické poplatky, jim pomůžeme zvýšit kvalitu života a především dostupnost zdravotní péče. Vždyť co jiného je v lidském životě důležitější než zdraví,“ uvedl hejtman Josef Řihák. Kraj zdravotnické poplatky proplácí již od srpna 2010 - a to formou daru. Lidé o proplacení poplatků, které uhradili v jakémkoli zdravotnickém zařízení na území Středočeského kraje, mohou zpětně zažádat pomocí formuláře, který je uveřejněn na hlavní straně krajských webových stránek (www.kr-stredocesky.cz). K dnešnímu dni kraj od roku 2010 za zdravotnické poplatky zaplatil celkem 42,6 milionů korun, vyhověl tak 22 525 žadatelům. Za rok 2013 (1.-3.čtvrtletí 2013) bylo zatím proplaceno 19,9 milionu Kč, což je 10 471 žádostí.

2.12.2013 - Digitální diagnostika pleti zdarma v lékárně nemocnice

Ve středu 4. prosince 2013  bude v lékárně Oblastní nemocnice Příbram od 10:00 do 15:00 hodin pro všechny zájemce k dispozici možnost digitální diagnostiky pleti zdarma. Akci opět zajišťuji společnost SynCare. Digitální diagnostika pleti  bude probíhat v prostorách nemocniční lékárny, která je umístěna v areálu I. (Příbram I), v pavilonu F, v přízemí

28.11.2013 - Benátský karneval v příbramské nemocnici

Zveme vás všechny na vernisáž nové výstavy v galerii nemocnice 3. prosince v 17 hodin. Tématem výstavy nádherných, barevných fotografií je benátský karneval. Poslední položkou v letošním scénáři příbramské nemocniční Galerie gaudii gratia, která zároveň otevře rok následující (kalendářní i rok její existence), bude fotografická návštěva karnevalu. A to ne jen tak ledajakého. Setkání s atmosférou pověstného benátského karnevalu masek jejím návštěvníkům umožní prostřednictvím svých fotografií blatenští autoři Zdeňka a Jan Týcovi. Benátský karneval je podobně jako karneval v brazilském Rio de Janeiru všeobecně známou událostí. Koná se každoročně 10 dnů před Popeleční středou jako symbol poslední příležitosti k veselí a hýření před obdobím půstu, ostatně původ slova karneval, českým ekvivalentem masopust, je vysvětlován italským „carne levare“ - „dát pryč maso“. Karneval  se známým zejména jako rej nejroztodivnějších postav v často velmi nákladných a pečlivě propracovaných kostýmech a maskách (ty jsou také tradičním benátským suvenýrem). Účastníci karnevalu tak logicky skýtají objektivu fotografa pestrou nabídku motivů v atraktivním prostředí benátských paláců a křivolakých uliček s jejich dlouhou a barvitou historií. Byl by však velký omyl se domnívat, že  živá akční reportážní fotografie je v tomto případě jednoduchou disciplinou, při níž k dosažení dobrého záběru stačí vlastně jen mačkat spoušť fotoaparátu. Závěr třetího výstavního roku galerie bude tedy ve znamení barev a veselí. Chcete-li poznat autory osobně a být účastni otevření výstavy, budete vítáni na vernisáži v úterý 3.prosince v tradičních 17 hodin v prostoru hlavní recepce nemocnice. Výstava potrvá až do konce ledna 2014.         MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

20.11.2013 - Pacient mezi ambulantním lékařem a nemocnicí

Oblastní nemocnice Příbram pořádá v úterý 26. listopadu 2013 společný seminář pro lékaře nemocnice a praktické lékaře a ambulantní specialisty z regionu. Cílem této akce je nejenom přenést nové a zajímavé informace z jednotlivých oborů v nemocnici, ale i prohloubit stávající spolupráci mezi nemocničními lékaři a jejich kolegy z terénu. Zájmem všech lékařů je kvalitní péče o pacienty, nezbytností při tom je spolupráce a vzájemná komunikace mezi lékaři v nemocnici a lékaři, kteří o pacienty pečují  v době, než je pacient do nemocnice přijat a po jeho propuštění do domácí péče. Z témat semináře tak můžeme zmínit například: Spolupráce praktického lékaře a diabetologa o pacienty s onemocněním cukrovkou, Můj pacient jde na operaci – předoperační vyšetření, Spolupráce praktického lékaře a onkologa, Nové metody a cesty komunikace s nemocniční laboratoří klinické biochemie a mnoho dalších. Kromě shlédnutí přednášek se budou moci pozvaní praktičtí lékaři a ambulantní specialisté osobně seznámit s primáři a přednášejícími lékaři nemocnice, prokonzultovat s nimi témata, která jsou pro ně důležitá  či se zeptat na vše, co je zajímá.

16.10.2013 - Prezident ČR v příbramské nemocnici

V úterý 15. října 2013 navštívil Oblastní nemocnici Příbram v rámci své cesty po Středočeském kraji  prezident České republiky pan Miloš Zeman. Příbramská nemocnice byla hlavním hostitelem prezidentské návštěvy příbramského regionu. Po příjezdu prezidenta do nemocnice, kde jej přivítal její ředitel MUDr. Stanislav Holobrada,  následovalo setkání pana prezidenta se zástupci integrovaného záchranného systému. Nechyběli zástupci středočeských hasičů, policistů, záchranné služby a středočeských oblastních nemocnic. Setkání se uskutečnilo v konferenčním sále nemocnice v rámci společného oběda, který připravil stravovací provoz nemocnice ve spolupráci se Střední integrovanou školou Příbram, jejíž žáci za dohledu svých učitelek zajistili obsluhu. Po  obědě zamířil pan prezident v doprovodu ředitele nemocnice na dětské oddělení, kde si prohlédl jednotku standardních lůžek a podaroval a pozdravil se s hospitalizovanými dětmi a jejich rodiči. Odsud si také odnesl malý dárek, neboť jedna z malých pacientek oddělení předala ve své bezprostřednosti panu prezidentovi svůj oblíbený polštářek v nemocnici – panenku, kterou nemocnice obdarovává všechny hospitalizované děti díky vstřícnosti příbramské pobočce občanského sdružení KIWANIS KLUBU.     MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

14.10.2013 - Fotbalový reprezentant odoperován v Příbrami

S ohledem na prvotřídní kvality ortopedicko-traumatologického oddělení Oblastní nemocnice Příbram zahájila nemocnice spolupráci s prvoligovým klubem 1. FK Příbram. Nemocnice zajišťuje na základě této spolupráce ortopedickou a traumatologickou péči o hráče tohoto klubu, a to včetně těch, kteří se účastní nejvyšší české fotbalové ligy. Lékařský tým řídí špičkový ortoped - primář oddělení doc. MUDr. Petr Višňa, Ph.D., který má navíc se sportovními úrazy dlouholeté zkušenosti. Tým je složen ze zkušených lékařů, kteří dlouhodobě využívají zejména artroskopickou operační techniku. V Oblastní nemocnici Příbram byli odoperováni již dva prvoligoví fotbalisté, tím druhým z nich je člen širšího reprezentačního týmu do 21 let Jakub Jugas.   Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

25.září 2013 diagnostika pleti zdarma

Ve středu 25. září 2013  budou mít všichni zájemci v prostorách nemocniční lékárny od 10:00 do 15:00 hodin možnost digitální diagnostiky pleti ZDARMA  Akce se uskuteční díky spolupráci s firmou SYN CARE. Lékárna nemocnice je umístěna v areálu I. (Příbram I.), pavilon F, přízemí Těšíme se na Vás

24.9.2013 - Příbram dějištěm další celorepublikové akce

Ve čtvrtek 26. září pořádá chirurgické oddělení Oblastní nemocnice Příbram již 2. Setkání pod Svatou Horou. Hlavním tématem  tohoto semináře bude operativa štítné žlázy a přednášet do Příbrami přijede svým kolegům chirurgům a endokrinologům České republiky nejznámější český chirurg v této oblasti profesor MUDr. Josef Dvořák. Kromě přednášek bude v Příbrami 26. září založena nová odborná společnost endokrinochirurgie při České lékařské společnosti J.E. Purkyně. Sama příbramská nemocnice disponuje špičkovými odborníky na tuto problematiku, kteří operují pacienty z celé naší země.         MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

19.9.2013 - Největší odborníci nukleární medicíny v Příbrami

Od 25. do 27. září 2013 se koná mezinárodní výroční kongres odborné společnosti, která lékaře z oboru nukleární medicíny v České republice zastřešuje. Hostitelem této velmi prestižní akce má tu čest  být Oblastní nemocnice Příbram, která sama disponuje špičkovým pracovištěm nukleární medicíny, kam se sjíždějí pacienti až například z Ostravy, Českého Krumlova nebo z Teplic. Záštitu nad kongresem převzal starosta města Příbrami, hejtman Středočeského kraje, ředitel FN Královské Vinohrady, děkan 3. LF UK a ředitel příbramské nemocnice. Nukleární medicína patří mezi nejmladší medicínské obory vůbec. Její vznik je možné datovat do druhé poloviny minulého století. Tento obor zahrnuje velmi široké spektrum diagnostiky a léčby, jejímž společným jmenovatelem je využívání radionuklidů v medicíně. Nukleární medicína přitom patří mezi nejšetrnější obory. V rámci diagnostiky dokáže často odhalit některá onemocnění ještě před jejich vznikem, což je pro včasnou léčbu naprosto klíčové. I v rámci léčby dokáže zasáhnout pouze nemocnou tkáň a nepoškodit tak tkáně zdravé. Právě šetrnost a výrazný efekt včasnosti diagnostiky a možnosti sledování vývoje nemocí jsou hlavními důvody, proč je tak často využívána v dětském lékařství. Kromě něj má veliký přínos pro některé typy onkologických onemocnění, v oblasti chorob oběhového systému včetně srdce,  v neurologii, v endokrinologii, u onemocnění pohybového aparátu nebo v diagnostice chorob ledvin.         MUDr. Stanislav Holobrada  ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.  

16.9.2013 - Fotogalerie štěstí v příbramské nemocnici

Výstava, která v nemocniční Galerii gaudii gratia vystřídá současné koláže, bude opět fotografická. Návštěvníkům tentokrát představí práci profesionálního fotografického ateliéru - bude jím Lovely Art, jehož provozovatelkou a zároveň autorkou vystavených fotografií je paní Monika Uhlířová. "Komerční fotografie mě živí, ale považuji se spíše za uměleckého fotografa, protože hodně lpím na ladění barev, kompozici, výrazu. Mám ráda jednoduché, přirozené fotografie. Fotografie pro mě představuje jedinečnou možnost zachycení určitých životních momentů a emocí v našich životech. Díky fotografii se na malou chvilku snažím zastavit čas, aby i po letech snímek probudil ty vzácné pocity." To je jakési stručné vyznání autorky, která na své internetové stránce zároveň vzpomíná na osobnosti, které jí ovlivnily na cestě k fotografii – Ing. Petra Čížka, paní Vítězslavu Klimtovou nebo Jana Saudka. A hlásí se k dětem jako k častému motivu svých fotografií - pro jejich dětský půvab, bezprostřednost a spontánnost, ale možná i pro náročnost přípravy k samotnému fotografování a úsilí, které musí fotograf vynaložit, aby zapomněly na objektiv fotoaparátu a nezvyklé prostředí ateliéru a svoji přirozenost zcela neztratily.   Výstava ponese název Fotogalerie štěstí a bude zahájena tradiční malou vernisáží v úterý 1.října v 17 hodin. Zastavit běh času je v moci fotografie, nikoliv pořadatelů výstav – na návštěvu té naší budou mít zájemci jako obvykle pouhé dva měsíce, říjen a listopad. Budou jako vždy vítáni.           MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram,. a.s.

30.7.2013 - Oblastní nemocnice Příbram zahájila provoz ordinace dětského praktického lékaře v Milíně

Oblastní nemocnice Příbram má další detašované pracoviště. Nemocnice vyhověla poptávce po chybějící službě dětského praktického lékaře v Milíně u Příbrami. Již nyní je proto v Milíně, ve Školní ulici 237, funkční ordinace praktického lékaře pro děti a dorost, kterou provozuje příbramská nemocnice. Kontaktní telefon je 326 531 598, provozní doba ordinace je vždy v pondělí a ve středu od 9 do 11 hodin.     MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

25.7.2013 - Rozšíření parkovacích míst v nemocnici

Rozšíření parkovacích ploch má za cíl zejména zlepšení podmínek pro parkování pacientů a zaměstnanců nemocnice. Dalším záměrem tohoto opatření je zajištění regulace dopravy ve vnitřním areálu nemocnice. Vzhledem k investicím do systému parkování, bylo nutné stanovit přiměřené poplatky. Od 1. srpna 2013 bude zpoplatněno parkování i v areálu I. nemocnice v Příbrami 1. Hlavním cílem tohoto opatření je zajištění volných parkovacích míst uvnitř areálu pro pacienty nemocnice tak, aby zde  mohli zaparkovat především ti z nás, kteří v danou chvíli skutečně potřebují službu nemocnice. Ceny parkování: Prvních 15 minut parkování bude zdarma. V pondělí až pátek od 6:00 do 18:00 hodin bude poplatek za každou i započatou hodinu činit 10,- Kč. V pondělí až pátek od 18:00 do 6:00 hodin dalšího dne bude poplatek činit 20,- Kč. O sobotách, nedělích a svátcích od 6:00 do 18:00 hodin bude poplatek činit 20,- Kč. Ceny parkování v obou areálech budou od 1. srpna stejné. I areál I. bude k 1. srpnu uzavřen, k dispozici budou výdejní automaty na parkovací lístky. Nemocnice  v obou areálech nabízí možnost předplaceného parkování na vybraných místech pro osoby zvenku, tedy tzv. rezidenty, a to za cenu 500,- Kč/1 měsíc. Kontaktní telefon pro tuto službu je 318 641 104 (p. Černá, asistentka technicko-provozního náměstka). Příbramská nemocnice nabízí rezidenční parkování i svým zaměstnancům, a to za zvýhodněných podmínek. I když je cena poplatků za parkování v prostorách nemocnice relativně nízká, předpokládáme,  že nám toto opatření pomůže zajistit volná parkovací místa především pro naše pacienty a omezí tak parkování osob, které službu nemocnice nepotřebují a využívají výhodnou polohu obou areálů poblíž center Příbrami       MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

11.6.2013 - Bazální stimulace na sociálních a odlehčovacích lůžkách v Oblastní nemocnici Příbram

V současném zdravotnictví se v léčbě pacientů aplikuje mnoho nejrůznějších a současně velmi moderních metod. Stejně tak je tomu i v příbramské nemocnici.  A netýká se to „jen“ diagnostiky či možností zákroků. V ošetřovatelské péči o dlouhodobě hospitalizované ležící pacienty zdravotničtí pracovníci již několik let úspěšně využívají prvky konceptu Bazální stimulace. Tento systém péče aktivizuje pacienta pomocí polohování a speciálních masáží. V úzké spolupráci s rodinou pacienta je také vytvořena tzv.biografická anamnéza, která pak umožňuje odbornému personálu navázat s konkrétním pacientem velmi úzký a specifický vztah. Díky městu Příbram, od kterého nemocnice na projekt Bazální stimulace získala v tomto roce grant, plánuje Oblastní nemocnice Příbram využívat tuto komplexní péči kromě interní JIP, kde je již  bazální stimulace prováděna i na dalších lůžkových jednotkách, a to i v rámci své sociální služby – na sociálních a odlehčovacích lůžkách. Sociální lůžka jsou určena pacientům, kteří již mohou být propuštěni z akutní hospitalizace, např. po léčbě zlomeniny nebo jiném poranění či  onemocnění, ale souběh jejich chronických onemocnění, věku, sociální situace a úrovně soběstačnosti jim to neumožňuje. Odlehčovací lůžka zase pomáhají zajistit potřebný odpočinek pro všechny ty, kteří doma pečují dlouhodobě o osobu zcela odkázanou na jejich pomoc a potřebují si zařídit své osobní záležitosti, jsou sami nemocní nebo chtějí odjet např.na dovolenou. Pro  všechny, kteří o své blízké každý den pečují, je zde k dispozici služba, která zajistí na přechodnou dobu komplexní péči potřebným osobám a umožní  tak nabrat opět síly nebo překlenout nelehké období do doby než je zařízeno přijetí do jiné pobytové sociální služby,  připravena domácí péče nebo než se pečující osoba může takovému člověku znovu věnovat. Pro dotazy jsou k dispozici telefonní čísla: 318 641 264 a 318 654 140 nebo e-mail nasledna.pece@onp.cz MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram.a.s.

1.6.2013 - Oblastní nemocnice Příbram představuje další fotoklub

V rámci mapování příbramského regionálního fotografického dění představí Galerie gaudii gratia při Oblastní nemocnici Příbram v následujícím výstavním termínu členy a práci dalšího fotoklubu, tentokrát seskupení fotografů působících v Hořovicích a okolí. Historie Fotoklubu Hořovice sahá až do sedmdesátých let minulého století, kdy se spojily fotokroužky podniků ČKD Hořovice a Buzuluk Komárov. Po roce činnosti se uskutečnila první výstava v Hořovicích a další pak přibývaly v následujících letech. Výstavní činnost se realizovala v blízkém i vzdáleném okolí – lze jmenovat Zbiroh, Dobříš, Komárov, Hluboš, Prahu, Všeradice nebo Mariánské Lázně, kde se uskutečnila poslední výstava éry tehdejšího  vedoucího klubu pana Jana Mottla. Jeho nástupcem se stal Alois Crk, jeden ze zakládajících členů. Fotoklub žije, pracuje a snaží se přinést radost z dobré fotografie sobě, svým členům a v rámci výstav i ostatní veřejnosti. Monotématickou autorskou výstavu tedy znovu vystřídá pestrost a směs žánrů a motivů. Výstava bude otevřena tradiční vernisáží v úterý 4.6. 2013 v 17 hodin v pavilonu C v přízemí a potrvá do konce července. Galerie nemocnice je bezbariérová, sousedí s akutním příjmem pacientů, je přístupná všem – pacientům, jejich blízkým, zaměstnancům i těm, kteří tímto prostorem pouze procházejí, a to bez jakéhokoli poplatku. Těšíme se na vaši návštěvu.     MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

1.6.2013 - Zdravotnické potřeby

Od 3. června 2013 budou mít pacienti nemocnice, ale i široká veřejnost, k dispozici novou službu. Nemocnice ke 3. červnu  otevře provoz Zdravotnických potřeb. Pacienti a veřejnost tak budou moci přímo v areálu I., v pavilonu C, v prostoru hlavní recepce, využít služeb nového pracoviště nemocniční lékárny. Jde o další rozšíření služeb nemocnice, která tak vyjde vstříc pacientům, jejich blízkým, maminkám malých dětí i všem dalším, kterým v nemocnici tato služba dosud chyběla. V nabídce  Zdravotnických potřeb nebudou chybět ortézy, ortopedické pomůcky, přípravky k péči o pokožku dlouhodobě ležících pacientů, stomické pomůcky, možnost zapůjčení elektrické odsávačky mateřského mléka pro kojící maminky, některé rehabilitační pomůcky a mnoho dalších pomůcek a prostředků. Kromě umístění pracoviště a jeho nabídky bude jeho další výhodou odborný personál nemocniční lékárny, který všem zájemcům poradí a odpoví na možné dotazy Provozní doba Zdravotnických potřeb bude: Pondělí až čtvrtek 8:00 – 12 a 12:30 až 15:30, pátek 8:00 – 12:00 a 12:30 – 15:00 Umístění: AREÁL I. (Příbram I.), pavilon C, přízemí Kontaktní telefon: 318 641 779   MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram

1.6.2013 - Potřebujete praktického lékaře?

V tuto chvíli má jedna ordinace praktického lékaře nemocnice ještě volnou kapacitu pro zaregistrování a péči pro další pacienty.  V současné vysoce specializované medicíně má být praktik tím hlavním koordinátorem při diagnostice a léčbě pacienta. Správným nasměrováním pacienta k odborníkům může praktik výrazně urychlit diagnostiku a následnou léčbu, a tím pomoci svým pacientům v boji proti nemocem. Nezastupitelnou roli má praktik především v primární i sekundární prevenci nemocí. Je mnohokrát ověřeno, že správně prováděná prevence dovede zavčas odhalit počátky nemoci, začít včasnou léčbu a tím zabránit následnému nákladnému léčení rozvinuté choroby.  Provedení preventivní prohlídky ve stanovených intervalech (1x za dva roky) je hrazeno ze základního zdravotního pojištění, pacient tedy za něj nic neplatí. Primární péči v Oblastní nemocnici zajišťují tři ordinace praktických lékařů, které se nacházejí se v areálu II. nemocnice na Zdaboři, v  budově H,  v přízemí. Jejich jasnou výhodou je bezesporu okamžitá návaznost specializované a superspecializované péče v případech, kdy je to potřeba, stejně jako umístění ordinací přímo v areálu nemocnice, kde díky rychlé dostupnosti využívají služeb oddělení klinických laboratoří, radiodiagnostických oddělení a úzce spolupracují s ostatními diagnostickými, ambulantními i lůžkovými odděleními nemocnice. Společný nemocniční informační systém umožňuje téměř okamžitou výměnu informací - výsledky laboratorních a dalších vyšetření ( rentgen, ultrazvuk, CT, vyšetření magnetické rezonance a jiné), apod. Ordinace poskytují i pravidelná očkování (proti tetanu), zvláštní očkování ( proti žloutence typu A, B např. před vstupem do zaměstnání ve zdravotnickém zařízení, atd.), mimořádné očkování (proti chřipce, klíšťové encefalitídě, pneumokokům,...) Potřebujete z různých důvodů (stěhování, 1. registrace, změna lékaře) praktického lékaře? Pak Vám můžeme pomoci. Nabízíme volnou kapacitu se zázemím krajské oblastní nemocnice:

7.5.2013 - Májový koncert v příbramské nemocnici

V úterý 28. května 2013 v 17:00 hodin v přednáškovém sále Oblastní nemocnice Příbram a.s., uvede Komorní sbor pod vedením pana Jiřího Staňka a za doprovodu klavíristky paní Kateřiny Dukové  „Májový koncert“, na který bychom chtěli pozvat nejen naše stálé příznivce a posluchače, ale i všechny hudbymilovné zájemce. Uvedeme písně z repertoáru klasických autorů – Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Bohuslava Martinů, George Fridricha Handela a koncert oživíme písněmi ze známých muzikálů.  Protože se Májový koncert koná v nemocnici, jsou na něj opět zváni pacienti i zaměstnanci  nemocnice. Komorní sbor a Oblastní nemocnice Příbram se uvedením Májového koncertu připojí 28. května k podpoře  Střediska výcviku vodicích psů SONS ČR v Praze-Jinonicích, které se v tomto roce dostalo stejně, jako mnoho jiných neziskových organizací, do finančních potíží. Psy z tohoto střediska dostávají potřební lidé i z Příbrami a jejího okolí. Májového koncertu se tak zúčastní i zástupce tohoto střediska i se svým psím svěřencem. Vstupné na koncert je jako vždy zdarma, je ale možné pro pejsky přinést libovolný počet balíčků piškotů, které si zástupce střediska převezme v závěru koncertu. Těšíme se na hojnou účast a doufáme, že Vám Májový koncert zpříjemní jarní večer. Pokud koncert kromě příjemně stráveného večera a krásné hudby pomůže i možnosti pokračovat ve výcviku vodicích psů pro ty z nás, kteří nemají to štěstí být zcela zdraví, budeme rádi.     MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

30.4.2013 - Relaxace na rehabilitaci

Cítíte únavu, nebo stres? Trápí Vás bolesti zad a hlavy? V takové případě můžete navštívit pracoviště Centra komplexní rehabilitační péče a vybrat si z nabídky relaxačních balíčků. Rehabilitační centrum nemocnice nabízí kombinace oblíbených procedur – relaxační masáže, vodoléčebné procedury, rašelinové zábaly, relaxační masáže hlavy a obličeje, a další .... Nová služba je všem zájemcům k dispozici již od 1. května 2013. Nespornou výhodou této nabídky je,  že o zájemce bude pečovat tým vyškolených fyzioterapeutů nemocnice. K léčbě je třeba předem se objednat osobně nebo telefonicky na čísle 318 654 357 od pondělí do pátku vždy od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:00 hodin. Pokud nevíte, jaké procedury zvolit nebo které jsou pro vás nejvhodnější, v rehabilitačním centru všem zájemcům rádi poradí. Pro příznivce vodoléčebných procedur je v nabídce relaxace v hydromasážní vaně se zabudovanými tryskami nebo jemná perličková koupel celého těla. K dispozici jsou i končetinové vířivé koupele. Pro ty z nás, kteří upřednostňují aktivní pohyb, nabízí rehabilitační komplex plavání v bazénu - od října 2014 rehabilitační cvičení v bazénu vedené fyzioterapeutkou. Po celodenním stresu jistě potěší relaxační masáž  včetně předehřátí svalů jednorázovým rašelinovým či parafinovým zábalem. Při bolestech hlavy, nespavosti a psychické únavě doporučujeme sedativní masáž hlavy a obličeje. Součástí nabídky je odborné poradenství zkušených fyzioterapeutů nemocnice, a to zcela zdarma. Relaxační balíčky je také možné pořídit formou Dárkových poukazů  

15.4.2013 - Příbram znovu hostí setkání urologů

V pondělí 29. dubna 2013 proběhne v Příbrami další odborný urologický seminář za účasti lékařů ON Příbram a nemocnice Písek. O odborný program se přitom postarají příbramští urologové. A témata jsou více než zajímavá. Na programu bude současná léčba pacientů s benigní hyperplasií (nezhoubným zvětšením) prostaty se zaměřením na kombinační medikamentózní léčbu. To je inspirující pro lékaře a velmi atraktivní pro muže trpící tímto onemocněním, jelikož kombinační léčba může tyto pacienty zachránit před jinak jistou operací.  Lékaři se budou věnovat i cystickým onemocněním ledvin a jejich léčbě. Cysty ledvin jsou zjistitelné u cca poloviny populace, jedná se tedy o diagnózu, se kterou se urolog setkává velmi často. Některé typy cyst jsou rizikové především z hlediska možného vzniku zhoubného nádoru. V programu je také operační léčba nádorů ledvin a jejích moderních trendů.  Výskyt nádorů ledvin je v České republice bohužel nejvyšší na světě. Operační léčba je nejúčinnější zbraní proti této zákeřné chorobě, a proto je velmi důležité pozorně sledovat vývoj minimálně invazivních technik rozvíjejících se zejména v posledních letech, které jsou velmi šetrné k pacientům. Součástí semináře bude i  videoprezentace týkající se odstranění nefukční ledviny s její následnou morcelací, což je metoda umožňující odstranit ledvinu přes jeden speciální vstup o průměru pouhých 14mm. Takový typ operace provedl tým příbramské urologie v loňském roce jako vůbec první v České republice. MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

22.3.2013 - Exotická příroda v nemocniční galerii

Na dubnový termín připravila příbramská nemocniční Galerie gaudii gratia znovu fotografickou výstavu. Tentokrát takovou, která pacientům a návštěvníkům nemocnice zprostředkuje nevšední zážitek z nahlédnutí do dalších - po nedávném Novém Zélandu a dřívější Etiopii a Radžastánu – exotických končin: na třetí největší ostrov světa Borneo. Jejím autorem je poslední z fotografů trojvýstavy Objektivem cestovatelů z roku 2010 v příbramském Zámečku, který se ještě v nemocnici nepředstavil: pan Petr Bambousek. Tématem výstavy ale nebude ostrov jako takový, Petra Bambouska zajímá především příroda. Například prostředí tropického pralesa a jeho obyvatel, velkých, menších, nenápadných i necvičenému oku skrytých, které hledá a nachází je často i na místech, která nejsou prvoplánovým cílem cestovatelů a fotografů. A jeho snímky přesvědčivě dokládají dar vidět motiv, umění zakomponovat jej do záběru a zachytit i zvládnutí fotografického řemesla a profesionalitu nezbytnou k tomu, aby vznikl záběr způsobilý k veřejné prezentaci, k publikaci nebo schopný uspět v konkurenci fotografické soutěže. Výstava bude otevřena tradiční vernisáží v úterý 2.dubna 2013 v 17 hodin. A troufáme si tvrdit, že stojí za návštěvu i v případě, že se právě nepotýkáte se zdravotními potížemi nebo že vás v tomto termínu nečeká žádná kontrola v nemocniční ordinaci.     MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

21.3.2013 - Oblastní nemocnice Příbram dál rozšiřuje otevírací dobu lékárny

Od úterý 2. dubna Oblastní nemocnice Příbram znovu rozšíří otevírací dobu své lékárny. Nová provozní doba se týká výdeje léků na recept i prodeje volně dostupných preparátů. Kromě pondělí a středy bude mít od 2.4.2013 lékárna nemocnice otevřeno od 7:30 až do 16:30 hodin i v úterý a ve čtvrtek. Nová otevírací doba lékárny nemocnice tedy je: Pondělí   7:30 – 16:30 Úterý      7:30 – 16:30 Středa     7:30 – 16:30 Čtvrtek   7:30 – 16:30 Pátek      7:30 – 15:30 Během otevírací doby je také možné kontaktovat lékárnu s dotazy, a to na čísle: 318 641 513     MUDr. Stanislav Holobrada  ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

14.3.2013 - Tradiční Velikonoční koncert Oblastní nemocnice Příbram s gospely již 27. března

Už ve středu 27. března se mohou zaměstnanci i pacienti nemocnice, stejně, jako jejich blízcí i široká veřejnost, těšit na další Velikonoční koncert. Nemocnice totiž do Příbrami znovu přiváží jeden z největších gospelových sborů v České republice - MARANTHA GOSPEL CHOIR. Sbor pravidelně spolupracuje s nejlepšími tuzemskými i zahraničními hudebníky, vydal již druhé DVD a jejich vystoupení je možné vidět u nás i v zahraničí. Do Příbrami si sbor připravil nové skladby a přiveze sebou minimálně jednoho hosta. V Oblastní nemocnici Příbram vystoupí gospelový sbor Marantha Gospel Choir již po třetí. V nemocnici, kde je přitom možné vidět i slyšet gospely  jako na jediném místě v Příbrami i jejím okolí, má tento sbor obrovský, pro mnoho lidí ale zároveň nepřekvapivý, úspěch. Příbramská nemocnice se tak několikrát do roka díky výstavním cyklům vlastní galerie a koncertům, které pravidelně pořádá, stává  i jakýmsi kulturním stánkem. Stejně jako každý jiný koncert nemocnice, je i Velkonoční koncert 2013 určen všem těm z nás, kteří mají rádi živou, melodickou až taneční, gospelovou hudbu. Koncert se koná 27. března od 17:00 hodin v areálu I. nemocnice (Příbram I.), v pavilonu C, ve 4. patře, v přednáškovém sále. Vzhledem k tomu, že vstup do sálu bude upraven na bezbariérový, zve nemocnice i více či méně  handicapované příznivce této krásné hudby. Protože se hudebníci vzdali nároku na svůj honorář, je i na tento Velikonoční koncert vstup ZDARMA   MUDr. Stanislav Holobrada ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

RECEPCE

NONSTOP

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 380

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO-NE 8:00 - 14:00

HLAVNÍ RECEPCE

318 641 700

NONSTOP

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2018 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim
infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >