Sledujte nás:

Cesta: Hlavní strana > Články > Příbram má novou porodnici, řadí se k absolutní špičce

Příbram má novou porodnici, řadí se k absolutní špičce

Vydáno: 21.07. 2017 11:25

Budoucí maminky nejen z Příbramska budou moci rodit ve zcela novém prostředí. Oblastní nemocnice v Příbrami včera slavnostně otevřela nově zrekonstruovanou porodnici. Kromě vyšší kapacity lůžek nabídne především větší komfort pacientkám a personálu.

„Z těch 22 let, co v této nemocnici pracuji, jsem se 11 let snažil o novou porodnici. Dvakrát nám osud nepřál a dnes chci poděkovat těm, kteří nám pomohli. Jsem rád, že náš požadavek na rozšíření oddělení můžeme potvrdit narůstajícím počtem porodů v příbramské porodnici. Popřejte nám, prosím, hodně štěstí,“ řekl před přestřižením pásky primář oddělení MUDr. Petr Chudáček. Ten zastává filosofii rozumného porodnictví a vzájemné důvěry a komunikace. Pokud to stav matky a dítěte dovolí, je dán prostor i porodním plánům a individuálním přáním.

Nové porodní sály jsou prostorné a moderně vybavené. V koupelnách jsou sprchové kouty s masážními tryskami a v jednom dokonce i vana. Myšleno bylo i na tatínky, kteří mohou odpočívat v pohodlných křeslech s podnožkami.

„Dnes je v porodnictví běžné, že si klientky před porodem dopředu vybírají místo, kde budou rodit a jsem velmi rád, že dnešním dnem se budeme prezentovat jako nemocnice, která dokáže poskytovat porodní a poporodní péči 21. století,“ neskrýval nadšení ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada.

A jak taková porodnice 21. století vypadá? Kromě špičkového přístrojového vybavení a zázemí pro personál je to například kompletně polohovatelné porodní lůžko, které umožňuje i porod vsedě. Speciální vyhřívané lůžko pro ošetření miminka, relaxační vana, která v první době porodní pomáhá ulevit od bolesti, výjimečně vybavený operační sál na císařské řezy, který umožňuje i v případě tohoto průběhu porodu přímý kontakt matky s novorozencem, prostorné poporodní pokoje, kde může být s matkou přítomen i tatínek, a to vše kompletně klimatizované.

„Chci se připojit s poděkování těm, kteří situaci přivedli k dnešnímu dni. Chci připít na to, aby se příbramská porodnice dál těšila velmi dobré pověsti a měla co nejvíc zdravých miminek a spokojených rodičů,“ popřál porodnici Mgr. Martin Kupka, náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví.

Celkové náklady na rekonstrukci činily 103,5 milionů korun. Většinu z nich financoval Středočeský kraj.

DÁREK PRO MAMINKY: Do konce srpna 2017 nebude hrazen poplatek za nadstandartní pokoj v nově zrekonstruovaných pokojích poporodního oddělení. 

Bc. Martin Janota

Specialista pro styk s veřejností

Sledovat nás můžete i na sociální síti Facebook a Instagram.

Fotogalerie k článku

Další články:

DŮLEŽITÉ kontakty

Infocentrum

318 641 111

NONSTOP

DOSPĚLÍ - POHOTOVOST

318 641 700

RECEPCE

NONSTOP

DĚTI - POHOTOVOST

318 641 380

PO-PÁ 17:00 - 22:00

SO-NE 8:00 - 20:00

ZUBNÍ POHOTOVOST

318 654 705

SO-NE 8:00 - 14:00

HLAVNÍ RECEPCE

318 641 700

NONSTOP

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I.
IČ: 27085031

ID datové schránky: ngiff9u
e-mail: reditelstvi@onp.cz
© 2003 - 2019 Oblastní nemocnice Příbram, a.s. | Použití webů a OOÚ developed by Internet PB s.r.o. & Smartim
infolinka:

318 641 111
Důležité kontakty >