Cesta: Hlavní strana > Články > 7.7.2015 peníze z grantu pro seniory v LDN příbramské nemocnice

Pozor: tento článek již nemusí být aktuální. Poslední aktualizace: 7. 7. 2015 00:00

7.7.2015 peníze z grantu pro seniory v LDN příbramské nemocnice

Vydáno: 7. 7. 2015 00:00

Ve čtvrtek 2. 7. 2015 proběhlo v příbramské restauraci Atollo slavnostní předání grantů Nadačního fondu Veolia. Mezi úspěšné žadatele o finanční příspěvek z programu MiNiGRANTY 2015 - Senioři se prostřednictvím zaměstnankyně 1. SčV, paní Jitky Bulinové, zařadila také Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

Za osm let trvání projektu MiNiGRANTů bylo na podporu 36 veřejně prospěšných projektů věnováno téměř 1,3 mil. korun. Zaměstnanci skupiny Veolia se v nich angažují přihlášením konkrétního projektu v maximální výši 50 tisíc korun. Oblastí, ve kterých se zaměstnanci skupiny Veolia ve volném čase angažují, je celá řada. Patří k nim právě i podpora znevýhodněných skupin (senioři, handicapovaní, sociálně znevýhodněné skupiny). V letošním roce uspělo za 1. SčV, a.s. se svou žádostí celkem sedm projektů, mezi které bylo rozděleno 253 tis. Kč. Přihlášený projekt na podporu Oddělení následné péče Oblastní nemocnice Příbram získal maximální částku 50 tisíc korun.

Díky projektu Zlepšení prostředí pro skupinové aktivity dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, který paní Jitka Bulinová vytvořila společně s koordinátorkou Dobrovolnického centra Oblastní nemocnice Příbram Mgr. Monikou Ciklerovou, dojde ke zlepšení prostor pro realizaci volnočasových aktivit v nemocnici. Tyto aktivity, jako např. výtvarné dílny, hudební odpoledne nebo trénink paměti, připravují nemocniční dobrovolníci pro dlouhodobě hospitalizované pacienty již sedmým rokem. V rámci finanční podpory nyní bude možné nově vybavit 2 místnosti na Odděleních následné péče v nemocničním areálu 2 na Zdaboři.
„Do místností nakoupíme úložné skříňky, knihovny, vytvoříme klidovou zónu pro návštěvy rodin, nějaké finance nám zbudou i na nový sedací nábytek,“ říká koordinátorka Dobrovolnického centra Monika Ciklerová.

Ze svého volného času pak paní Jitka Bulinová věnuje 50 hodin ve prospěch projektu. „Ráda bych se podílela na přípravě a průběhu skupinového tréninku paměti pro seniory a také na realizaci výtvarné dílny,“ říká s úsměvem paní Bulinová.

„Lepším a funkčnějším vybavením chceme našim pacientům zpříjemnit dlouhodobé pobyty v nemocnici, přispět k dobré náladě a napomoci jejich uzdravování. Děkujeme za podporu takovým lidem jako je paní Bulinová a Nadačnímu fondu Veolie!“ dodává Monika Ciklerová.

Předání grantu Nadačního fondu Veolia proběhlo 2.7.2015 v restauraci Atollo v Příbrami, zleva Ivana Králíčková, manažerka Ošetřovatelské péče ONP; Monika Boušková, vnitřní auditorka ONP, Ivan Eis, generální ředitel 1. SčV; Monika Ciklerová, koordinátorka Dobrovolnického centra ONP; Jitka Bulinová, realizátorka projektu; Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Jitka Kalousková
Referent PR