Cesta: Hlavní strana / Časté dotazy

Časté dotazy

Jaká je návštěvní doba u lůžka pacienta?
Návštěvní doba v celé nemocnici není striktně omezena. Vzhledem k tomu, že pacienti na neurologickém oddělení během dopoledních hodin absolvují různá vyšetření, nedoporučují se návštěvy před 10. hodinou. Ukončení návštěv je doporučeno do 19. hodin, kdy se začíná provádět večerní hygiena a pacienti se připravují ke spánku.
Individuální návštěvy v pozdějších hodinách lze domluvit s personálem oddělení. Je nutné ale brát ohled na spolupacienty na pokoji, kterým příliš časté návštěvy narušují soukromí a uzdravovací proces.

Je možné na neurologii připojení k internetu?
Ano. V celé nemocnici, vyjma oddělení akutní péče, JIP a ARO je možné připojení k internetu pomocí Wifi , a to zcela zdarma. Je také možné zapůjčit si tablet na dobu hospitalizace a to také bez poplatku.

Jak je možné zajistit provedení lumbální punkce atraumatickou jehlou?
Toto rozhodnutí je vždy na lékaři. Ne každý pacient, jeho kosterní i svalová struktura jsou vhodné k provedení tohoto výkonu atraumatickou jehlou. Stačí lékaře požádat a v případě, že je pro Vás tento výkon tímto způsobem vhodný, lékař vše domluví s neurologickým oddělením, zadá Vám termín nástupu k výkonu a vše Vám vysvětlí. Tento výkon (resp. atraumatická jehla) je zpoplatněn 200,- Kč, které se hradí před provedením výkonu přímo na neurologickém oddělení.

Jak o mě bude postaráno v případě, že zůstanu částečně nebo úplně imobilní?
V případě, že nebude možno zajistit péči ve spolupráci s rodinou v domácím prostředí, na žádost pacienta zajišťujeme pomoc s agenturami domácí péče.
Pokud je imobilita většího rozsahu, zahajujeme včasnou rehabilitaci ve spolupráci s rehabilitačními středisky, zejména s lůžkovou rehabilitací.
U pacientů s úplnou imobilitou po dohodě s nimi zajišťujeme umístění na odděleních následné péče (Oblastní nemocnice Příbram, LDN Dobříš, aj.).