Cesta: Hlavní strana / Hospitalizace

Hospitalizace

Nadstandardní pokoje

Co si vzít s sebou do nemocnice

- Průkaz zdravotní pojišťovny

- Očkovací průkaz

- Zprávy týkající se současného onemocnění a kopie lékařských zpráv u závažných onemocnění

- Léky v originálním balení, které dítě dlouhodobě a pravidelně užívá

- Pro kojence jednorázové pleny, kojenecká mléka v originálním balení, svojí lahvičku na pití, dudlík, lžičku, apod.

- Věci osobní potřeby pro dítě i doprovod (pyžamo, ručník, domácí obuv, hygienické potřeby, oblíbenou hračku, polštářek či knížku)

- Zdravotní pomůcky, které dítě běžně užívá (berle, inzulínové pero, brýle a další)

Co nechat doma

- Cenné věci – šperky, drahé hračky, drahou elektroniku, velké obnosy peněz

K uložení cenností je možné využít ústavní trezor v pokladně nemocnice. Za neuložené cennosti personál nemůže ručit.

Stravování na oddělení

Strava je připravována ve stravovacím provozu nemocnice a na oddělení je dodávána v tabletovém systému. Pacienti, kteří nejsou upoutáni na lůžko, se stravují v jídelně nebo na pokojích u jídelního stolu.

Imobilním pacientům přinese stravu k lůžku ošetřující personál a dle potřeby stravu podá.

Určí-li lékař Vašemu dítěti speciální dietu, je nutné takové doporučení respektovat. Dieta je ve většině případů neodmyslitelnou součástí léčby, proto prosíme, nenoste dětem žádné potraviny bez předchozí domluvy s ošetřujícím personálem.

Návštěvy na oddělení

Návštěvy jsou na dětském oddělení možné denně bez časového omezení, s výjimkou pozdních večerních hodin. Je také nutné respektovat čas, ve kterém probíhají vizity a dobu poledního klidu.

Dětské oddělení disponuje wifi připojením na internet, které je pro hospitalizované pacienty zdarma.

Další důležité informace pro rodiče

- Pracující rodič, který doprovází dítě do 6 let na oddělení, má nárok na vystavení potvrzení pracovní neschopnosti na dobu pobytu v nemocnici. U dětí nad 6 let nemáte nárok na pracovní neschopnost ani ošetřovné, musíte volit jiný způsob, např. dovolenou.

- Na oddělení a v celém areálu nemocnice je zakázané kouření.

- Každá doprovodná osoba dítěte je seznámena s vnitřním řádem a provozem oddělení.

- V případě nedodržování vnitřního řádu a zákazu kouření, může být pobyt doprovodu ihned ukončen.

Na dětské oddělení pravidelně dochází dobrovolníci, kteří jsou organizováni Dobrovolnickým centrem nemocnice a kteří zpestřují pobyt dětským pacientům i jejich rodičům zpíváním, povídáním, malováním i kouzly.

Úterní dopoledne je vyhrazeno“ posezení nad knihou“, kdy k nám dochází pracovnice Městské knihovny Jana Drdy a předčítá dětem pohádky.

Zdravotní klauni navštěvují nemocné děti každou středu a rozdávají po celém oddělení dobrou náladu, úsměvy, nafukovací balónky a červené nosy. Potěší děti i jejich rodiče písničkami, veselými scénkami a improvizacemi.

Nemocniční řád