Cesta: Hlavní strana / Hospitalizace

Hospitalizace

Plánovaný příjem do nemocnice

K plánovanému přijetí a  administraci příjmu v úterky  a čtvrtky přijďte na urologickou ambulanci ( D1, 1. patro) v 8:00 hod ráno.

Pacienti k plánovanému přijetí na lůžko v neděli přijdou na administraci příjmu na urologickou ambulanci (D1, 1. patro) ve středu v 8:00 hod. ráno, po sepsání se vrací domů. K uložení na lůžko přijdou v neděli téhož týdne na lůžkové urologické oddělení (D3, 2. patro) mezi 12:00 – 13:00 hod..

Ke každému plánovanému sepsání příjmu pacient s sebou přinese všechny požadované dokumenty (kompletní předoperační vyšetření, přehled chronické medikace a informované souhlasy).

Anesteziologické vyšetření můžete absolvovat v Anesteziologické ambulanci ve středu dopoledne po sepsání přijmu nebo si jej přinést s sebou.

Co mít sebou:

• Kompletní předoperační vyšetření
  • Anesteziologické předoperační vyšetření
  • Informovaný souhlas s hospitalizací
  • Informovaný souhlas s výkonem
  • Doklad o pracovní neschopnosti, pokud ho máte vystavený
  • Léky v originálním balení, které dlouhodobě užíváte
  • Věci osobní potřeby (župan, pyžamo, ručník, domácí obuv, toaletní potřeby, apod.)

V případě, že den nástupu do nemocnice je totožný s datem Vašeho operačního výkonu, přijďte na příjem do nemocnice nalačno.
V souvislosti s plánovanou hospitalizací sebou do nemocnice, prosím, nenoste větší částky peněz a cennosti.

Návštěvy na oddělení:

Návštěvy jsou na našich odděleních možné denně, v operační den po domluvě s ošetřujícím personálem. Doporučené návštěvní hodiny jsou každý den od 09:00 do 19:00 hodin. Mimo uvedené hodiny je možné domluvit vaši návštěvu s odborným personálem (lékařem nebo zdravotní sestrou) dotčeného oddělení. Návštěvy se vždy ohlásí sloužící zdravotní sestře.

Pokud opouštíte oddělení (procházky, návštěvy, občerstvení, apod.), informujte, prosím, ošetřující personál.

Pokud máte ošetřujícím lékařem povoleny vycházky, dodržujte, prosím, dobu a prostory vycházkám vyhrazené, nevzdalujte se z území areálu nemocnice.

Dle potřeby je možné povolit hospitalizovanému pacientovi propustku do domácí péče. Propustku lze udělit nejdříve po 3 dnech hospitalizace a nejpozději 3 dny před ukončením hospitalizace. Při propustce nevyplývá nárok na převoz sanitou.

Dodržujte zákaz kouření na oddělení.

Kde budete hospitalizováni:

Na lůžkové jednotce urologie, která je umístěna v pavilonu D3 ve 2. patře, jsou k dispozici 4 trojlůžkové pokoje, 3 dvojlůžkové pokoje a 2 nadstandardní jednolůžkové pokoje. Na nadstandardních pokojích je pobyt zpoplatněn částkou 1 500,- Kč za den. Zamluvit si jej můžete při plánované hospitalizaci telefonicky dopředu na telefonním čísle 318 641 690.

Připojení na internet:

Oblastní nemocnice Příbram disponuje wifi připojením na internet na všech lůžkových jednotkách, tedy i na oddělení urologie. Výjimkou jsou jednotky intenzívní péče, tedy i chirurgická JIP, kde s ohledem na pacienty wifi připojení k dispozici není. Funkční wifi připojení na internet je pro hospitalizované pacienty k dispozici ZDARMA.

Nemocniční řád